Ana sayfa Donanım Asus: Önce İngiltere sonra da Türkiye”de

Asus: Önce İngiltere sonra da Türkiye”de

0

Apple‘ın 400 dolarlık akıllı saatinden sonra Asus bugün ilk akıllı saatini duyurdu; Asus ZenWatch… Klasik saat tasarımındaki Asus ZenWatch, alacağı Android Wear güncellemesi ile birlikte yanınızda Asus Zenfone olmadan da verimli olarak çalışacak. 

Asus‘un 1.63″ büyüklüğündeki akıllı saati ZenWatch, Android 4.3 ve Asus‘un geliştirdiği “Asus ZenUI Welness” uygulamasının sağladığı altyapı ile geliyor. Tahmin edileceği üzere, gelen çağrıları cevaplama, mesajlaşma ve bildirim gibi marifetleri bulunan ZenWatch,Find My Phone” özelliği de taşıyor. ZenWatch‘un sağladığı özellikler arasında, Asus‘un geliştirdiği “Wellness” uygulaması aracılığı ile de kişilerin bütün sağlık durumunu kontrol altında tutmakla birlikte, adım sayacı, kalori yakımı, aktivite haritası, nabız gibi ayrıntıları vermesi ile birlikte kişilerin stres sorununu da üstesinden gelebilecek özellikler bulunduruyor.

 

Cihazın, 20 Aralık itibariyle İngiltere‘de satışa sunulması bekleniyor. ZenWatch‘un sonraki rotasında ise Türkiye bulunuyor. Türkiye‘de ise ocak ayı veya aralık sonu itibariyle satışa sunulabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here