Asus GL753VD inceleme

Asus GL753VD, 17.3 inç devasa ekranıyla bir oyuncunun arayacağı detayların hepsine çözüm sunuyor

Yzn: Kemal Metin
Oyuncular için tasarlanan Asus ROG Strix GL753VD adından da anlaşıldığı üzere Republic of Gamers (ROG) serisinin bir üyesi. Strix kelimesi ise Antik Roma ve Yunanca'da baykuş anlamına geliyor. Keskin işitme ve görme duyusuna sahip olan baykuşlardan esinlenen Asus, çevrenizi hissederek en küçük hareketleri bile algılayabilmeniz için kulaklık ve mouse serisi ile komple bir deneyim sunuyor. 

İçerdiği Donanım
17.3" devasa ekranı ve ekranın arkasındaki baykuş figürü ile dikkat çeken laptopta, Asus Gaming Center'ın da kullandığı portakal rengi tonları hakim. Kasanın detaylarında da (usb portların içi, kauçuk ayaklar vs) aynı renk hakim.  Traşlanmış metalik ekran kasasının arkasındaki logo, ekranın aydınlatması ile daha da dikkat çekici hale geliyor. 2.8kg ağırlığa sahip olan ROG Strix, 41.5cm x 27.3cm x 3cm ölçülerinde. Sade tutulan kasanın arkasında Republic of Gamers yazısının bulunuyor ve başka bir şey yer almıyor. 
Ön kısmında ise, yine aynı renklerde iki adet hoparlör ve SD kart yuvası var. Sağ kısmında biri usb 3.0, diğeri usb 2.0 olmak üzere iki adet usb port ve optik sürücü mevcut. Dvd yazma ve okuma özelliklerine sahip bu sürücü çift katmanlı dvd'lerle de çalışıyor. Sol tarafta ise combo (kulaklık ve mikrofon girişinin tek bir giriş olarak kullanıldığı) bir ses çıkışı mevcut. Yine sol tarafta 2 adet daha standart 3.0 usb bir adet usb type-C girişi ile geleceğe yatırım yapıldığı görülüyor. Görüntü çıkışı olarak display port ve bir adet hdmi portun olduğunu da ekleyelim. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam