Ana sayfa Mobil Asus Eee Pad Slider SL101

Asus Eee Pad Slider SL101

0

Kaydır aç tablet bilgisayar!
 

Asus, Eee Pad serisine eklediği yeni Eee Pad Slider ile test merkezimizin bir diğer konuğu oldu. Eee Pad serisinin Transformer’dan sonraki temsilcisi olan Slider, kaydırarak açılan bir tablet bilgisayar olma özelliği taşıyor. Daha ilk bakışta bile cihazın işlevselliğini tahmin etmiştik. İnceledikten sonra gördük ki, beklentilerimizi karşılamayı başarıyor.
 

tablet pc
 

Eee Pad Slider’ın kaydırmalı yapısı tartışmaya açık olsa da, kullanımına alıştıktan sonra bir sıkıntı çıkarmıyor. Cihazı kaydırarak açtıktan sonra tablet bilgisayarı dikey kullanmak pek mümkün değil. Dolayısıyla yatay kullanım devreye giriyor (ekran yatay, cihaz masaya dik hale geliyor). Kaydırıldıktan sonra cihazın altına tam donanımlı QWERTY klavye paneli geliyor. Bu panel sağlam ve biraz ağır. Fakat ergonomik tasarım ile birlikte fizik kanunlarını göz önüne aldığımızda, bu halde cihazın arkaya düşmemesi için klavye panelinin ağır olması anlaşılır bir olgu. Esas sıkıntı, Eee Pad Slider kapalı haldeyken cihazın fazlasıyla kalın olması. Eğer incelik sevdalısı değilseniz, bu size sıkıntı çıkarmayacaktır. Zira her şeye rağmen çantanızda devasa yerler kaplayacak bir kalınlığa sahip olmuyor.
 

SL101 adıyla satışa sunulan Eee Pad Slider, işlevselliğiyle bizlerin kalbini kazanmasını bildi. Zira cihazda bağlanılabilirlik ön planda tutulmuş. USB girişi eklenmesi, bu işlevselliği sağlayan en önemli faktörlerden biri. 10 inç ekran boyutu, cihaz üzerindeki işlemleri de daha kolay ve ferah yapabilmemize olanak sağlıyor. öte yandan stilize tasarım, kalınlığa rağmen kendisini belli ettirmeyi başarıyor.

 

 


Güçlü performans

 

Eee Pad Slider, 1.0 GHz dual core Nvidia Tegra 2 işlemci kullanıyor. Bu işlemci, multitasking ve HD oynatma açısından fazlasıyla başarılı bir işlemci. Bu da tablet bilgisayarın performansını bir üst basamağa çıkarmayı başarıyor. SRS teknolojisi sayesinde cihazın ses çıkışı da rakiplerinin bir adım önünde diyebiliriz. Başarılı bir ses çıkışı sağlayan Eee Pad Slider, bu sayede HD film oynatma konusunda da yine tercih edilen ürün olacak gibi görünüyor. İşletim sistemi olarak Android 3.2 Honeycomb kullanıyor. Fakat kısa zaman içerisinde Android 4.0 Ice Cream Sandwich’e yükseltilebilecek. Bu sayede cihazı, en yeni ve güncel Android sürümü ile kullanabileceğiz.
 

İnceleme esnasında batarya süresini de kapsamlıca ölçtük. Cihazın batarya tüketimi oldukça başarılı. Tam şarj durumunda günlerce ekranı kapalı olması durumunda bile şarjın neredeyse hiç gitmediğini gördük. Sonraki günlerdeki yoğun kullanımlarımızda ise, özellikle yoğun video ve internet kullanımında Asus Eee Pad Slider’ın pil tüketimi konusunda ne kadar başarılı olduğunu da görmüş olduk.
 

asus eee pad slider sl101
 

Sonuç olarak eğer Asus Eee Pad Slider’ı satın almak istiyorsanız, bu cihazın soru işaretlerinize olumlu cevaplar vereceğini göz önünde bulundurun. Zira Eee Pad Slider her aşamada başarılı bir tablet bilgisayar deneyimi sunuyor. Bu başarının altında yatan kriterler ise, işlevsellik, performans ve pratik kullanım.

http://www.asus.com.tr/
 

Fiyatı: 16 GB 540$ + kdv – 32 GB 649$ KDV

Genel Puan: 91

Tasarım: 4
Kullanım: 5
Performans: 5
 

Artıları:

• İşlevsellik
• Performans
• Pratik kullanım
 

Eksileri:

• Kalınlık

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here