Ana sayfa Donanım Asus Computex 2015″te yeni ürünlerini tanıttı

Asus Computex 2015″te yeni ürünlerini tanıttı

0

Asus, Zen çizgisinden yeni ürünlerini Computex 2015 fuarı çerçevesinde duyurdu. ZenFone Selfie, ZenPad, Zen AiO olarak isimlendirilen Asus’un yeni teknolojileri hem günlük hem de, profesyonel yaşamda kullanılmasına yönelik tasarlandılar.

Zensation teması,firmaya göre yeni nesil tasarım anlayışlarını, Asus çizgisiyle ve günlük teknolojiyle sunmak için dengelediği tasarım felsefesini sergiliyor.  Bu ürünlerin arasında, günümüz teknolojisiyle fotoğraflar çekilebilmesini sağlamak için uygun kamera teknolojileriyle donatılan  akıllı telefon ZenFone Selfie, bununla beraber  8 inçlik ZenPad 8.0’ini ve ZenPad çizgisinin diğer ürünü olan 4GB RAM”li ilk tableti ZenPad S 8.0 ve profesyonellere yönelik geliştirilen donanımlı PC”lerden oluşan Zen AiO serisi yer alıyor. üç boyutta tasarlanan ZenPad yelpazesi, 7 inçlik ZenPad 7.0 (Z370C/CG/CL), 8 inçlik ZenPad 8.0 (Z380C/KL) ve opsiyonel Z Stylus kalemli 8 inçlik ZenPad S 8.0 (Z580C/CA) ve opsiyonel klavyeli 10 inçlik ZenPad 10.1 (Z300C/CG/CL) — Wi-Fi, LTE/3G bağlantısı, telefon işlevselliği gibi özellikleriylefarklı alanlara yönelik gleiştirildi.. ZenPad’in  HD IPS ekranı ASUS“a özel VisualMaster görsel teknolojileri içeriyor. Bunların arasında ASUS Tru2Life ve TruVivid de yer alıyor.

Söz konusu teknolojiler önceleri yalnızca yüksek teknolojili televizyonlarda bulunan gelişmiş görüntü işleme özelliğini ilk kez bir tablete taşıyor. ASUS Tru2Life yazılımı ve altyapısı,  akıllı kontrast ve keskinlik ayarlamalarıyla dinamik erişimi artırıyor, oldukça gerçekçi bir seyir deneyimi için en küçük ayrıntıyı dahi gün yüzüne çıkarıyor. Söz konusu teknoloji bugünün OLED ekran TV’lerde kullanılan benzer bir teknoloji.Yazılımın yanısıra tasarım marifetleri oluşturulan bu teknoloji, hava boşluğunu ortadan kaldırıyor ve ortaya daha net renkler ve daha gelişmiş bir parlaklık seviyesi çıkıyor. ZenPad ayrıca uygun sesler sağlayan DTS Premium Sound  teknolojisini kendinde barındırmakla birlikte bu teknolojiyi ilk kullanan üreticilerden. 
 

 

 

 

Dahili DTS şifreleyici-şifre çözücü (codec) her türlü içerik için eşdeğer kalite sağlarken, kullanıcıların da filmleri ve müzikleri 5.1 kanala varan DTS surround sesler eşliğinde izleyip dinlemelerini sağlıyor. Kullanıcılar isteklerine göre bu yüksek ses kalitesini ZenPad”in hoparlörü ile ya da kulaklıkla yaşayabiliyorlar.  ZenPad 8.0 (Z380) Kabartmalı deri örgülü tasarımıyla dikkat çeken ZenPad 8.0, moda aksesuarlardan ilham alınarak tasarlanan görünümüyle mobil cihazlar arasında öne çıkan özelliği oldu. Ergonomik hatları sayesinde kolaylıkla her yere taşınabilen ZenPad 8.0, cilalı metalik çerçevesiyle görsel görkemini tamamlıyor. ZenPad 8.0, kullanıcılarına fonksiyonel arka kılıfı ile ürünlerini kişiselleştirme imkanı tanıyan dönüştürülebilir kılıf tasarımına sahip dünyanın ilk tableti olma özelliğini taşıyor.  Moda dokunuşuyla dikkat çeken tutma aparatı Zen Clutch, ZenPad 8.0″ın kolaylıkla tutulabilmesini sağlarken ürüne de ek bir koruma katmanı katıyor.

ZenFone Selfie‘den tekrar bahsedecek olursak sektördeki ilk sekiz çekirdekli 64-bit işlemciye sahip. Qualcomm Snapdragon 615 işlemci, multimedya performansı ile pil ömrü arasındaki mükemmel dengeyi sağlıyor.

 Zen AiO serisi Zen AiO serisi yeni hepsi-bir-arada PC”lerden oluşuyor. Seride 23,8 inç Zen AiO Z240IC ve 21,5 inç Zen AiO Z220IC modelleri var. Serideki modeller sektörün öncü teknolojilerini güç ve performansın mükemmel dengesiyle buluşturarak ev teknolojilerinde ayrıcalıklı bir konuma oturuyor. Yeni nesil dört çekirdekli i7″ye kadar Intel Core işlemcileri kullanan seri, 32GB DDR4 bellek ve SSD depolama ile gelecek. NVIDIA GeForce GTX 960M oyun seviyesi ekran kartı ve 4GB video belleği kullanıcıların duraksama olmadan Full HD film ve videoların yanı sıra oyunların da keyfini çıkarabilmelerini sağlıyor. Yeni nesil USB 3.1 Gen 2 teknolojisine sahip all-in-one PC”si olan Zen AiO, 10Gbit/s hızlarda veri aktarımı yapabiliyor ve bu yönüyle USB 3.0″ın iki, USB 2.0″ın yirmi katı kadar hıza ulaşıyor. Serideki modeller en yeni USB 3.1 Tip C bağlayıcı ile birlikte geliyor ve böylelikle kullanım kolaylığı artıyor. Intel RealSense  teknolojili olağanüstü keskinlikte 3D kamera ile donatılan Zen AiO Z240IC, kamerasının önündeki insanların ve nesnelerin hareketlerini algılayabiliyor ve bir PC ile etkileşime girmenin daha önce görülmemiş yöntemlerini sunuyor.  örneğin, 3D yüz tanıma sayesinde kullanıcıların yüzleri, kayıt şifresi yerine geçebiliyor ya da hareket kontrolü tabanlı oyunlar oynanabiliyor. 6 adet zengin ve net ses veren hoparlör ile donatılmış olan Zen AiO”nun her biri 8 watt”lık stereo kanalı, her iki taraftaki üçer güçlü hoparlörü kullanıyor ve gerçekçiliği yüksek seviyede stereo bir ses deneyimi yaratıyor. Toplamda 16 watt”lık bu tertemiz ve cızırtısız ses, yaşam kadar gerçek bir eğlence deneyiminin temelini oluşturuyor.  Film, oyun ve müzik keyfinde olağanüstü bir ses deneyimi yaşanıyor. ürünlerin piyasaya çıkış tarihleri ve fiyatları ilerleyen tarihlerde açıklanacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here