Ana sayfa Oyun Assassins” Creed: Origins”a Discovery Tour modu geliyor!

Assassins” Creed: Origins”a Discovery Tour modu geliyor!

0

Ubisoft yeni Assassin’s Creed oyunu ile birlikte hemen her oyuncuya hitap etmeyi hedefliyor olacak ki, önümüzdeki sene Assassins’ Creed: Origins için yayınlanacak olan yeni bir modun duyurusunu yaptı. Ancak bu mod, biraz farklı olacak. Adı ise Discovery Tour, yani Keşif Turu.

Bildiğiniz gibi Assassins’ Creed: Origins, gelmiş geçmiş en geniş haritaya ve içeriğe sahip Assassins’ Creed oyunu olacak. Her ne kadar tek başına bir orduya karşı mücadele etmeyi seven oyuncular olsa da, bir o kadar da araştırma yapmayı, oyunun hikayesi veya geçtiği mekan ile ilgili bilgi almayı veya haritanın tamamını keşfetmeyi seven oyuncular da bulunmakta. Ubisoft ise yeni oyunda bu oyuncuları da göz önünde bulundurarak Discovery Tour adı altında yepyeni bir modu oyuna dahil edecek. Bu mod sayesinde, ister yürüyerek istersek de atımıza binerek Alexandria (İskenderiye), Memphis (Kahire’nin güneyinde antik Mısır sitesi), Nile delta (Nil deltası), Giza plateau (Giza platosu), the Faiyum Oasis (Faiyum Vahası) ve Great Sand Seas (Devasa Kum Denizleri) gibi mekanları dilediğimiz gibi gezebileceğiz. Herhangi bir hikaye, çatışma veya zaman sınırlaması olmaksızın.

Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, bu modun esas amacı, isteyen oyuncuların eski Mısır tarihini anlamalarını sağlamak. Zaten bu modda gerçek tarihçiler ve uzmanlar ile organize edilmiş düzinelerce tur rehberleri bulunacak ve bizlere Giza Piramitleri, mumyalama işlemleri ve Cleopatra’nın hayatı gibi odaklanılmış birçok konuda bilgiler verecekler. Mesela, hemen aşağıda da görebileceğiniz üzere, Discovery Tour modundan alınmış ve Evisceration (İç Organları çıkartma) adı altındaki mumyalama işlemine ait bilgilerin yer aldığı bir ekran görüntüsü bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here