Ana sayfa Oyun Assassin’s Creed II’nin indirilebilir içerikleri yayınlandı!

Assassin’s Creed II’nin indirilebilir içerikleri yayınlandı!

0
Ubisoft, Türkiye saatiyle dün gece yarısı civarında, beklenen oyunu Assassin”s Creed 2″ye ait bazı indirilebilir bölümleri tanıtıma sundu. Yapılan açıklamaya göre, oyuna dair iki indirme paketi olacak ve bu paketlerde de Altair”in yeni anılarıyla ilgili fantastik bazı içerikler bulunacak. Yeni bir “spring jump” hareketiyle DaVinci Flying Machine”in daha kapsamlı kullanılması da bu içerikler arasında yer alacak. Düzeyler (level) Ezio”nun hikayesinden yola çıkılarak belirlenecek. İlk içerikte Ezio, Forli Savaşı”na katılacak. İkinci içerikte ise günaha teşvik eden malzemelerin yakıldığı geleneksel Şenlik Ateşi”ni izleyecek. Bu eylem sırasında Floransa”dan güçlü bir keşiş de Rönesans hareketini lanetleyecek.
İçerik prodüktörü Frederic Lefrancois, oyundaki aşamalara ait verdiği bilgilerde şöyle konuştu:

“Her iki indirilebilir içerik de Assassin”s Creed 2 hikayesine destekler barındırıyor. Oyunculara belli görevler veriliyor ve Ezio”nun bu güne kadar elde ettiği tüm alet ve yetenekleri kullanmaları isteniyor. Her iki içerik de tarihteki gerçek olaylara dayanıyor. örneğin Forli Savaşı”nda, oyunculardan Forli kentini ve 11″inci bölümde karşılaştıkları Makyavelli”yi Sforza ile birlikte korumaları isteniyor. Floransa”da yaşanmış Şenlik Ateşi bölümü de böyle… Medici”lerin kovulmasıyla birlikte Floransa”da büyük bir güç kazanan keşiş Savonarola ilgili. Geri kafalı bu keşiş, İtalyan Rönesansı”nı ve kültürel gelişimi lanetlemiş, “günah malzemeleri” adını verdiği sanat eserlerinin, kitapların hatta makyaj malzemelerinin yakılmasına öncülük etmişti. Oyunda Savonarola”yı ve etkisi altına aldığı kentin ileri gelenlerini de bulacağız. Ezio ise Savonarola”nın adamlarını öldürüp, kent üzerindeki hakimiyetine son vermeye çalışacak.”

Bu arada indirilebilir içeriklerin ekonomik bir fiyata sunulduğu da öne sürülüyor. 2010 Ocak sonunda indirilebilecek Battle of Forli”nin fiyatı 3.99 dolar, Şubat”ta indirilebilecek Bonfire of the Vanities”in fiyatı ise 4.99 dolar olarak açıklandı. İçeriklerin en az 1.0 GB”lık yere ihtiyaç duyduğu da belirtildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here