Ana sayfa Haber Aslında Fotoğraf

Aslında Fotoğraf

0

Sihirli dokunuşlar, beynin algı sınırlarını zorluyor

Fotoğraf sanatçısı Başar Hatırnaz, ilki büyük ilgi gören “”Aslında Fotoğraf”” adlı sergisinin ikincisini açıyor. Sergiye katılacak sanatseverler, bir kez daha eserlerin; fotoğraf mı yoksa resim mi olduğunu algılamakta güçlük çekecek. Digital teknolojinin sağladığı fırsatlar, farklı sanat dallarını birbirine yakınlaştırıyor. Bu yakınlaşma, yeni estetik bakış açıları ortaya koyarken, sanat eserleri de yeni kimlikler kazanıyor.
başar hatırnaz

Yenilikçi ve modern sanat yaklaşımları, teknolojinin sağladığı avantajlarla gelişimine devam ediyor. Digital Art olarak nitelendirilen bu türden çalışmalar, sanatçıların bakış açılarına göre farklı ve özel kulvarlar yaratırken, inovasyon niteliğindeki teknikleri, çok yönlü bakabilme ve değerlendirmenin, sanata sağladığı katkıyı da gözler önüne seriyor.

Kendi deyimiyle “Digital Fırça” ile fotoğrafları “Resim”e dönüştüren Yeditepe üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim Görevlisi Başar Hatırnaz, ürettiği eserlerini üniversitesinin de katkılarıyla ikinci kez sergilemeye hazırlanıyor.

başar hatırnaz

İçinde; portre, manzara, makro gibi farklı 40 fotoğrafın yer aldığı sergi, gezdiğinizde Fotoğraf mı? Resim mi? sorusunun yanıtını ise sizlere bırakacak.

Sergi, 02 Temmuz 2011 Cumartesi günü saat 13.00″da Yeditepe üniversitesi Rektörlük Binası 5. Katta gerçekleştirilecek açılacak ve 18 Temmuz 2011 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here