Ana sayfa Donanım Aşıklar şehri Paris’i fotoğraflamak

Aşıklar şehri Paris’i fotoğraflamak

0

Objektiflerimizi “Aşıklar Şehri” olarak da adlandırılan Paris‘e çeviriyoruz.  Anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile tanınmış olan bu güzel şehir Seine Nehri’nin üzerine kurulmuştur. 1900 yıllarında ilk hattı inşa edilen 214 km uzunluğundaki  metro ile şehrin tüm noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu nedenle ilk yapılacak şey 3 ya da 5 günlük sınırsız kullanıma sahip metro bileti ve bir metro haritası edinmek. Sonra kendinizi bu büyülü şehrin kollarına bırakabilirsiniz. Her yıl yaklaşık olarak 45 milyon turiste ev sahipliği yapan bu metropol biz fotoğrafçılar için neler vaad ediyor, gelin biraz da ondan bahsedelim. 

 

Aşıklar Şehri Paris

 

Paris mimarı fotoğraf tutkunları için biçilmiş kaftan. Şehrin yıldızları olarak da adlanldırılan  Eiffel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Sacre Coure Bazalikası, Dorsay Müzesi ve Arc de Triomphe ilk ziyaret edilecek destinasyonlar. 

 

Yılın bu aylarında Eiffel kulesi  harika bir akşam güneşi ile aydınlanıyor. Şehrin bu eşsiz simgesini karşıdan fotoğraflamak isterseniz Musee de l’Homme tarafından iyi bir kadraj elde edebilirsiniz. Ardından  her biri birbirini kıskandıracak ihtişamda olan bulvarlardan yürüyerek Arc de Triomphe (Zafer Takına) ulaşabilirsiniz. Zafer Takını üzerine çıkarak ışığın en etkili olduğu büyülü saatlerde şehri  kuşbakışı olarak fotoğraflayabilirsiniz.

 

 

 

Fakat Zafer Takı’nın üzerine ulaşmak için 269 basamak çıkmak gerektiğinden öncesinde kendinizi fazla yormamanızı tavsiye ederim. Bir de tripot kullanımının yasak olduğunu bilmenizde yarar var. Güneşin dik olduğu öğle saatlerinde Louvre ve Dorsay müzelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Zaman kaybetmemek ve sıra beklememek için müze giriş biletlerini müzeye gitmeden önce internet üzerinden alabilirsiniz. Akşamları yorgunlunuzu Lido yada Moulin Rouge gibi muthteşem dans gösterilerinin sergilendiği eğlence mekanlarına giderek atabilirisiniz. Değinmeden geçemiyeceğim, eğer midye, istiridye gibi deniz mahsulleri ile aranız iyi ise; bir öğlen veya akşam yemeği için Şanzelize Caddesi üzerinde bulunan Leon De Bruxelles’e uğramanızı tavsiye ederim.

 

  Eğer seyahate çıkmadan kent hakkında biraz ön bilgi edinip, kendinize bir rota çıkartabilirseniz 4 gün içinde güzel bir Paris arşivi elde edebilirsiniz. Yeni rotalarda tekrar görüşmek dileğiyle.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here