Ana sayfa Haber Arzum, Dell EMC VxRail ile BT Altyapısını Güncelledi

Arzum, Dell EMC VxRail ile BT Altyapısını Güncelledi

0
DELL EMC VxRail

1966’da doğan Arzum, 52 yıldır Türkiye’de hemen her eve girmiş ve başarısını kısa sürede uluslararası boyuta taşımış yerli bir marka. Teknolojiyi tasarım ve yaratıcılık ile birleştirerek ortaya çıkardığı ürünlerle tüketicilerinin hayatlarını değiştirmeyi hedefleyen Arzum, yarım asırlık yolculuğunda küçük ev aletleri sektöründe Türkiye’de ilklere imza atarak sektöre yön vermiş.

Arzum

Türk malı ilk ütüyü 1967 yılında, ilk mekanik süpürgeyi 1968 yılında, ilk mutfak robotunu 1991 yılında ve ilk elektrikli cezveyi 2003 yılında üreten Arzum, 2001 yılında sektörde
3 yıl garanti uygulamasını başlatarak sektörde garanti sürelerini uzatan ilk marka olmuş.

Arzum, ülkemizde altıncısı düzenlenen Superbrands Türkiye 2016’da 6.kez Türkiye’nin “Süper Markaları” arasında yer aldı.

Gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım ve ütü olmak üzere 6 ürün kategorisinde 250’den fazla ürünüyle yılda 3 milyondan fazla satış gerçekleştiren Arzum, dünyanın 30’a yakın ülkesinde 10 milyon eve ulaşarak, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Arzum Bilgi Teknolojileri Müdürü Recep Çetin

Görüşlerini aldığımız Arzum Bilgi Teknolojileri Müdürü Recep Çetin “Arzum IT ekibi olarak sürekli değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı ve etkin bir şekilde çözüm bulabilme arayışı içerisindeydik. Operasyonel süreçlerimizi daha verimli bir şekilde yönetebilmek amacıyla mevcut altyapımızı geleneksel mimariden, hiper bütünleşik mimariye taşımaya karar verdik. Yapmış olduğumuz araştırmalarda tüm BT altyapı ihtiyaçlarımız için yüksek verimlilik ve performans sunan Dell EMC VxRail hiper-bütünleşik çözümünü seçme kararı aldık.

Arzum, yeni BT ihtiyaçları kapsamında tüm kaynakların konsolidasyonu ve tek arayüzden yönetimi, farklı kaynakların yönetiminin oluşturduğu operasyonel yükün azaltılması, iş sürekliliğinin sağlanması ve sistem odasının fiziksel kapasitesinin artırılması gibi temel hedeflerine, Dell EMC VxRail hiper-bütünleşik çözümünü tercih ederek ulaşmış oldu.

Yeni BT altyapısında kullanılan Dell EMC VxRail E560 ürünleri ile BT organizasyonları için en kritik konular arasında var olan BT altyapısının bütünleştirilmesi ve modernize edilmesi üzerine yapılan çalışmalar başarı ile tamamlanmış ve projede amaçlanan adım ve hizmetlere başarı ile ulaşılmıştır. Teknoloji, verimlilik, fiyat ve performans çerçevesinden bakıldığında da BT altyapımız için uçtan uça bir çözüm imkanı sağlamış olduk.” dedi.

GlassHouse Satış Yöneticisi Ziya Mutafoğlu

GlassHouse Satış Yöneticisi Ziya Mutafoğlu ise “GlassHouse olarak hedefimiz, 15 yıllık deneyime sahip kadromuzla, müşterilerimizin verilerini ürettiği modern bilişim altyapılarını kurmak, iş sürekliliklerini sağlamak, verilerini yedeklemek ve bu altyapıları hizmet modeliyle de müşterilerimize sunmaktır.

Müşterilerimizin bu ihtiyaçlarını en yüksek performans ile karşılayan Dell EMC VxRail hiper bütünleşik çözümünü de bu amaçla müşterilerimize sağlamaktayız.” diyerek görüşlerini bildirdi.

Dell EMC Bütünleşik Sistemler Mimarı Berat Ulualan

Görüşlerini aldığımız Dell EMC Bütünleşik Sistemler Mimarı Berat Ulualan “Dell EMC VxRail ile daha basit, daha hızlı, daha az riskli mimarileri müşterilerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimiz, Dell EMC VxRail ile tek elden destek alabilirken, tek tıklama ile güncellemelerini kolaylıkla yapabiliyorlar. Müşterilerimiz, bu sayede katma değerli servisleri için daha çok vakit buluyor.” dedi.

Tech Data Dell EMC Satış Müdürü Turgay Uludağ

Tech Data Dell EMC Satış Müdürü Turgay Uludağ “Tech Data olarak dünya genelinde Dell EMC ürünlerinin satış ve dağıtımında yetkili distiribütör olarak faaliyet göstermekteyiz. Uzmanlıklarımızla kanal iş ortaklarımızın ve hizmet sundukları müşterilerinin doğru teknolojik alt yapıya sahip olmaları için birlikte çalışmaktayız.

Tech Data olarak yatırımlarla hergün zenginleşen demo ürün parkımız, sertifikalı ve konusunda uzman teknik danışman kadrolarımız ile müşterilerin ihtiyaçları konusunda doğru kararı vermeleri, yeni teknolojileri deneyimlemeleri amacıyla çalışmaktayız. Tech Data olarak parçası olduğumuz projelerde iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetini görmekten dolayı mutluyuz.” dedi.

Dell EMC VxRail’e Genel Bakış

Gereksinim:
• Operasyonel yönetim yükünün azaltılması,
• Sunucu ve depolama katmanlarının bütünleştirilmesi ve basitleştirilmesi,
• Farklı katmanların tek noktadan yönetimi,
• Günlük operasyonel işlerin azaltılması,
• Herhangi bir bileşenin arızalanması durumunda iş açısından kritik uygulamalarda kesinti meydana gelmemesi,
• Depolama katmanında IOPS performansının artırılması,
• Tekilleştirme teknolojisi ile disk kapasite verimliliği sağlanması,
• Kolay ve hızlı şekilde kapasite artırım imkanı sağlanması.

Çözüm:

– GlassHouse tarafından gerçekleştirilen hiper-bütünleşik altyapı projesi öncesinde toplantılar ve detaylı analizler yapılarak Dell EMC VxRail çözümüne karar verildi.

Dell EMC VxRail Avantaj:

– Teknik olarak çok profesyonel ve esnek bir yapıya sahip olan Dell EMC VxRail ürünü ile müşteri ortamında bulunan farklı tipte işyüklerinin tek bir sistem üzerinde çalıştırılması sağlandı.

– Dell EMC VxRail ürününün sunmuş olduğu önbellek özelliği ile veri yazma ve okuma performansında artış gözlemlendi.

– Tekilleştirme teknolojisi ile verilerin çok daha düşük kapasitelerde saklanmasına imkan sunuldu.

– Tek bir ürünle farklı platformların yönetimi, operasyonel anlamda hız ve yüksek verimlilik sağladı.

– Kapasite anlamında büyüyebilir ve esnek bir ürün konumlandırılarak, yatırımın gelecek yıllardaki büyüme planlarına uyum sağlaması imkanlı bir hale geldi.

– Planlı bir çalışma, detaylı analizler ve POC çalışmaları sonrasında kuruma BT altyapı yönetimi süreçlerinde katma değer sağlayacak bir proje çıkarıldı.

Dell EMC VxRail Çözüm Bileşenleri:

– 3 adet Dell EMC VxRail E560
– 2 adet Dell N4032F Switch

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here