Ana sayfa Haber Aruba”nın yeni ağ yazılım ve donanım çözümleri IoT”un mobil kısımını çözecek

Aruba”nın yeni ağ yazılım ve donanım çözümleri IoT”un mobil kısımını çözecek

0

Aruba, yeni bir entegre ağ yazılımı ve donanımı çözümleri setini duyurdu. Set, kurumların, mobil kullanıcısı işgücünün oluşturduğu GenMobile“ın dijital işyeri gereksinimlerini ve IoT cihazlarının artan bağlantı taleplerini karşılamasına yardım ediyor. Yeni portföy, BT ekiplerinin bağlantı sorunlarını öngörmelerine ve çözmelerine, ve çalışanların verimliliğini artırmak amacıyla uygunlaştırılmış dijital işyerlerini oluşturmak için güvenli politikalar yaratmalarına izin veriyor. 

Mevcut ağ modelleri, bugünün iş ortamında artık modası geçmiş bir yaklaşım olan, statik, kablolu masaüstü istemcilerin dahili bir sunucu havuzu ile iletişim içinde olması kavramına dayanıyordu. Bulut temelli uygulamaların yanı sıra mobil ve IoT cihazlarının artması, işbirlikçi ve rutin olmayan programların yeni normal olarak kabul edildiği yeni işyeri tarzına uyum sağlamak açısından, kurumların klasik bağlantı ve mobil gereksinimlerini yeniden gözden geçirmelerine neden oldu. Sonuç olarak, üst düzey niteliklere sahip çalışanları çekebilmek ve ellerinde tutabilmek açısından çalışan merkezli servisleri uygulamak için organizasyonların yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor.

çok sayıda cihazın ağa bağlanması ile BT ekipleri, verimliliği üst seviyede tutmak ve iş sürekliliğini garantilemek için erişim katmanının detaylı olarak izlenebilirliğine — kullanıcı, cihaz ve uygulama seviyesinde — gereksinim duyuyorlar. Aruba AirWave ağ yönetimi için yeni bir yazılım modülü olan Aruba Clarity, pratik ve güçlü ipuçları veriyor, böylece BT ekipleri durum oluştuktan sonra teşhis etmek yerine, artık kullanıcı etkilenmeden önce bağlantı sorunlarını tahmin edebilir ve hızla çözebilirler. Aruba Clarity ile AirWave, mobil bir cihazın Wi-Fi ile bağlanmasının, bir RADIUS sunucuya kimlik onaylatmasının, DHCP yoluyla bir IP adresi almasının ve DNS servisleri için isimlere karar vermesinin ne kadar zaman alacağı gibi geniş bir ölçüt setini proaktif olarak izleyebilir. Clarity, ağı çalıştıran ekiplerin bu bilgileri sadece Wi-Fi istemcileri bağlandığında ve gezindiğinde değil, Aruba erişim noktaları arasında istek üzerine veya planlı istemci simülasyon testlerini çalıştırarak da toplamasına izin veriyor.  

Bununla birlikte yeni AirWave 8.2 sürümü, BT profesyonellerine, daha düşük bir öncelik kategorisine alınan web içeriği için harcanan bağlanma süresi hakkında detaylı bilgi verir, böylece onlar da önceden harekete geçebilir ve Wi-Fi”nin durumunu iyileştirebilirler. AirWave”in VisualRF özellik setindeki yenilikler, 24 saate kadar Wi-Fi kapsamının hızlandırılmış bir şekilde görüntülenmesine izin veriyor, böylece kablosuz ağ mühendislerinin Wi-Fi kapsama alanındaki olumsuz eğilimleri belirlemek için harcayacakları zamanı ve elle yapacakları müdahaleleri oldukça azaltır.

Dijital işyerinin zorluklarını karşılamak için – özellikle IoT cihazlarının da katılması ile – kurumlar, güvenlik politikalarını hızla değiştirebilmeli ve istedikleri temel altyapı değişikliklerini gerçekleştirebilmelidirler. Buluttan beslenen cihazların ve ağlarına bağlanan uygulamaların kullanımının gittikçe artması ile, kurumların BT ekipleri de, cihaz tipi veya bağlantı yöntemi ne olursa olsun, iş kaynaklarını korumak için ortak bir politika çerçevesine ihtiyaç duyuyorlar.

 

 

Yeni Aruba ClearPass Policy Manager 6.6 sürümü, güvenlik operasyonları ekiplerinin, BYOD“daki (kendi cihazını getir) büyümeye ve IoT”nin yaygınlaşmasına bağlı olarak ortaya çıkan zorluklara uyan politikalar geliştirmelerine izin verir. ClearPass 6.6, herhangi bir kategoriye dahil olmayan bağlantılı bir cihaz için özel cihaz profili çıkarılmasına, mobil cihazlarda ağ kullanımı için çok faktörlü doğrulamaya ve güvenlik olaylarına daha derin teşhis konmasına izin verir. Palo Alto Networks ve çok faktörlü doğrulama iş ortakları Duo Security ve ImageWare”in yeni nesil firewall”ları ile olan kesintisiz entegrasyonun bir sonucu olarak ClearPass, gerçek zamanlı olarak cihaz, ağ ve uygulamada tehdit korumasını genişletiyor. 

Aruba“nın HPE Smart Rate teknolojisine sahip yeni çok gigabitlik 330 serisi Wave 2 erişim noktaları, Microsoft Skype for Business ve Wi-Fi görüşmeleri gibi bant genişliğine duyarlı uygulamalara ve gecikmeye duyarlı uygulamalara maksimum performans sağlayarak, kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sağlanmasına yardım ediyor.  Aruba”nın bu eşsiz ClientMatch teknolojisi ile 330 serisi, her bir Wave 2 özellikli mobil cihazın çok kullanıcılı, çok girişli çok çıkışlı (MU-MIMO) standardının avantajını kullanabilmesini garantiliyor. Yeni erişim noktaları, pille beslenen Aruba Beacon”ları zahmetsizce yönetmek ve mekân içi lokasyon temelli servisleri ölçeklemek için entegre BLE (Bluetooth Low Energy) ile geliyorlar.

Kurumların dijital işyerlerine dönüşmesi ve çalışanların da genellikle bağlantı biçimi olarak Wi-Fi”yi tercih etmeye devam etmeleri[1] ile birlikte organizasyonlar, onları doğrudan desteklemek için çok fazla kablo girişine ihtiyaç duymayacaklar. Bununla birlikte IoT cihazlarındaki artış, kablolu altyapısının hayati önemini sürdüreceği anlamına geliyor. Yeni Aruba 3810 Switch Series, HPE Smart Rate teknolojisini içeriyor, böylece kurumların 1 / 2.5 / 5 / 10Gbps hızlarında veri hızları sunmasına izin veriyor. çok gigabitlik özelliği ile 3810, bugün var olan 1 Gbps”lik Wi-Fi sınırını aşan daha yüksek kapasiteli kablosuz teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, ağ altyapılarının gelecekte de kullanılmasını isteyen BT departmanları için yatırımlarının korunmasını sağlıyor.

Yeni Aruba 3810 Series ve var olan Aruba 2530, 2920 ve 5400R kampüs anahtarları portföyü, gücünü yeni ArubaOS-Switch”ten alıyor: ArubaOS ve HPE ProvisionOS işletim sistemlerinin en iyi özelliklerini bir araya getiren birleşik bir işletim sistemi. Entegre olduğu Aruba ProVision ASIC ile bu yeni nesil anahtarlar, hat hızında paket iletme performansından fedakarlık etmeye gerek kalmaksızın gerçek zamanlı olarak programlanabilmeye izin veriyorlar.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here