Ana sayfa Haber Artık WhatsApp’ta tüm dosyaları paylaşabileceksiniz!

Artık WhatsApp’ta tüm dosyaları paylaşabileceksiniz!

0

Facebook tarafından satın alındıktan sonra yeniliklere hız veren WhatsApp, tüm dosya türlerinin paylaşımına olanak sağlar hale getirildi.

WhatsApp”a her geçen gün bir yeni özellik daha ekleniyor. Mesajlaşma platformları arasında en çok tercih edilen WhatsApp”a son güncelleme ile birçok eklenti getirildi.

çoklu fotoğraf gönderimi sayısının 10″dan 30″a çıkarılmasının ardından şimdi de gönderim için desteklenmeyen dosyalar güncellendi.

Henüz test aşamasında olan güncelleme sayesinde artık telefonunuzda ve bilgisayarınızda bulunan her formattaki dosyayı WhatsApp aracılığıyla gönderebileceksiniz.

 

Google Drive ya da Dropbox kadar özgürlük sunmuyor olsa da bu yeni özelliğin akıllı telefon kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacağı tartışılmaz.

Dosya gönderiminde yine de bâzı kısıtlamalar mevcut. Bu kısıtlamaların başında dosya boyutu geliyor. Daha önce Word, Excel ve PDF gibi dokümanların paylaşımına destek veren WhatsApp”ın yeni özelliğinde Android işletim sisteminde 100 ve iOS işletim sisteminde 128 MB kapasite sınırı var.

 

Halihazırda doküman, fotoğraf ve video gönderilebilen uygulamada akıllı telefon üzerinden gönderilebilecek türler bundan fazla değil. Ancak masaüstünde kullanılan WhatsApp Web sürümünden çok daha fazla dosya türünde transfer yapmak mümkün.

Ne var ki test aşamasındaki özellikteki kapasite sınırı 64 MB. Bu haliyle Dropbox veya WeTransfer gibi alternatifler karşısında bir şansı olmasa da kullanıcı sayısı ve ulaştığı bilgisayar kullanmayan kitle bakımından ilginç bir noktaya konumlanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here