Ana sayfa Haber Artık tüm Android kullanıcıları Google Lens”i kullanabilecek

Artık tüm Android kullanıcıları Google Lens”i kullanabilecek

0

Görsellerde ne olduğunu tespit edebilen, kartvizit gibi şeyleri tarayabilen görsel arama motoru ‘Google Lens’, tüm Android kullanıcılarının ‘Google Fotoğraflar’ uygulamasında aktif hale geliyor. Daha önce sadece Pixel kullanıcılarının erişim sağlayabildiği uygulama, bu adımla birlikte Google’ın Lens için yaptığı ilk önemli genişlemeyi kaydetmiş olacak. Pixel telefonlarda Lens özelliği Google Asistan ile kullanılabiliyor ama bu özellik Android kullanıcıları için henüz kullanılabilir değil. 

Google aynı zamanda Google Fotoğraflar’da Lens özelliğinin iOS kullanıcıları için de yakında hizmete gireceğinin sözünü verdi fakat net bir tarih belirtmedi. 
Lens kafa karıştırıcı olabileceği gibi, oldukça işe yarayabilen bir özellik. çalıştığı zaman gerçekten iyi iş görüyor. örneğin Eiffel kulesinin önünde oturduğunuzu söylemesine ihtiyacınız olmasa da, kulenin görüntüleri, açılış ve kapanış saatleri gibi oldukça etkileyici bilgileri sağlayabiliyor (tabii tüm bunları Google Haritalar’da yapacağınız bir aramayla da edinebilirsiniz). 

özelliğin örneğin bir kartviziti tarayabilmesi oldukça faydalı. Tabii kartvizit yerine LinkedIn gibi siteleri kullanmaya başlayalı çok olmadıysa. 

Aslında çok da fazla bir özellik getirmiyor Lens. Etkileyici şeyler yapabiliyor olsa da, olmasa da olur gibi geliyor insana. Ama tabii zamanla daha da gelişerek örneğin bir bölgenin ya da bir restoranın resmini çekerek hakkında bilgi sahibi olmak, arama yapmaktan daha pratik hale gelebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here