Ana sayfa İnternet Artık korsan indirenin interneti kesilecek!

Artık korsan indirenin interneti kesilecek!

0

ABD’de yeni alınan kararla birlikte bilgisayarlarına korsan müzik veya film indirenlerin internet bağlantıları ya yavaşlatılacak ya da tamamen kesilecek.

ülkenin önde gelen internet servis sağlayıcı şirketleri ile Hollywood ve müzik sektörü arasında yapılan anlaşmaya göre; korsan müzik veya film indirilenler tespit edilip, önce en fazla altı kez e-posta yoluyla uyarılacak. Uyarıyı dikkate almayanların internet bağlantıları yavaşlatılmaya başlanacak. Servis sağlayıcı şirketin uygun gördüğü durumlarda ise bağlantı kesilecek.
korsan internet

İnternet servisi sağlayıcı firmalar arasından “Verizon Communications Inc”, “Comcast Corp”, “Time Warner Cable Inc”, “Cablevision Systems Corp and AT&T Inc”in katıldığı anlaşma, bazı film stüdyoları, bağımsız film yapımcıları ve plak şirketleri ile yapıldı. ABD hükümeti de gelişmeye destek verdi. Beyaz Saray, “Bu gelişmenin korsanı azaltacağından eminiz” yorumu yaptı. Sadece ABD”de korsan müzik ve film sektörü 373 bin iş kaybına, 16 milyar dolar da zarara neden oluyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here