Ana sayfa Haber Arkadaşlarınıza yerinizi bildirmenin en kolay yolu : HelloWorld

Arkadaşlarınıza yerinizi bildirmenin en kolay yolu : HelloWorld

0

Stanford üniversitesi’nden Ernestine Fu, bundan üç yıl önce bir kafede oturmuş ders çalışırken, etrafta okuldan arkadaşları vardır düşüncesiyle, hepimizin yaptığı gibi bir tweet atmış : “X yerde ders çalışma qeyfiii!” Ancak umduğunun aksine, Fu’nun bu twitini okul arkadaşları değil, aynı iş yerinde çalıştıkları ve pek de hoşlanmadığı biri görüp, yanında bitivermiş. İşte bu kötü tecrübe, HelloWorld‘un doğmasına neden olmuş.

O an nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı paylaşmanın en kolay yolu olarak tanıtılan uygulama, Twitter’ın eski, basit haline benziyor. İsterseniz kısa bir yazıyla, isterseniz fotoğrafla o an ne yaptığınızı anlatıyorsunuz ve gönderinize otomatik olarak konumunuz ekleniyor. Böylece listenizdeki arkadaşlarınız bunu görebiliyor.

Uygulamanın can alıcı özelliği şu : Arkadaş listenizde bile olsalar, kimse tam olarak konumunuzu göremiyor, onun yerine bulunduğunuz civarı görüyorlar. Eğer bir arkadaşınız tam konumunuzu görmek isterse, sizden talepte bulunuyor ve ancak onay verirseniz görebiliyor.

HelloWorld‘e yolladığınız yer bildirimleri 24 saat geçerli. Bu sürenin sonunda otomatik olarak siliniyorlar. Bu da kişisel gizliliğe dair düşünülmüş bir başka incelik…

Uygulamada ayrıca arkadaşlarınızın nerede olduklarını ve ne yaptıklarını iki şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bir; sadece size yakın olanlar. İki; kronolojik olarak tüm arkadaşlarınızın gönderileri…

HelloWorld henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen, şimdiden ilgi çekmiş durumda. Uygulamayı iOS ve Android’de kullanabilirsiniz.

hello world

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here