Archer C1200 ile güvenli ve hızlı WiFi

Çok sayıda cihazın kablolu ya da kablosuz olarak ağa bağlandığı ortamlar için ideal bir ağ çözümü.

TP-Link, çok sayıda cihazın ağa bağlandığı ev ve ofisler için uygun yeni yönlendirici (router) modelini satışa sundu. Archer C1200 model adını taşıyan yönlendirici, yüksek WiFi hızı, geniş kapsama alanı, kolay kurulum ve yönetim gibi özelliklerin yanı sıra ağın ve bağlanan cihazların güvenliği konusunda da çözüm sunuyor. 

Evlerde ağa bağlanan cihaz sayısı arttıkça modemin yanına bir de yönlendirici ekleme ihtiyacı oluşuyor. Ağ ürünleri konusunda hemen hemen her çözümü üreten TP-Link’in yönlendirici ürün ailesi de bir hayli geniş ve yeni modellerle aile devamlı büyüyor. Bu aileye yeni eklenen Archer C1200, yüksek hız ve geniş kapsama alanı isteyen kullanıcılara yönelik üst seviye bir çözüm. Çift bant desteği sunan ürün, 802.11ac WiFi teknolojisini kullanarak hızlı ve güvenilir bir ağ oluşturuyor. Cihaz 5GHz bandında 867Mbps, 2.4GHz bandında 300Mbps olmak üzere toplamda 1200Mbps kablosuz hıza sahip.

Küçük ofisler ve evlerde kullanıcılar yönlendirici gibi ürünlerin, kurulum ve ayarlarının karmaşık olabileceği endişesini taşıyorlar. Kısa bir süre öncesine kadar yönlendiricilerin kurulması ve yönetilmesi için cihazın arayüzüne bir bilgisayardan bağlanmak gerekiyordu ve teknik konularda deneyimli olmayan kullanıcılar bu işlemi genellikle destek alarak yapıyorlardı. Ama özellikle son bir yıldır TP-Link’in hemen her ürününde akıllı telefonlardan kurulum ve cihaz yönetimini sağlayan uygulaması ile bu işlem çok basit hale geldi.

Kullanıcı dostu bir uygulama olan Tether, Android ya da iOS tabanlı cihazlara ücretsiz olarak yükleniyor ve Archer C1200 ve benzer ürünler birkaç adımda kolayca kuruluyor. Sonrasında yine akıllı telefon ve tablet bilgisayarlardan -nerede olunursa olunsun- C1200’ün tüm kontrolleri yapılabiliyor. Örneğin evde değilken bile telefon üzerinden yönlendiriciye bağlı cihazlar görülebiliyor; bağlantıları kısıtlanabiliyor ya da bant genişliği gibi ayarlamalar yapılabiliyor. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam