Ana sayfa Haber Araç Kiralama, Hertz Ve Clear Ortaklığıyla Daha Da Hızlanacak!

Araç Kiralama, Hertz Ve Clear Ortaklığıyla Daha Da Hızlanacak!

0

Günlük hayat içerisinde yoğun koşuşturmacadan dolayı çok hızlı olmamız gerekiyor. Özellikle de seyahat esnasında gereken hız neredeyse 4 kat artıyor. Bunun farkında olan Hertz firması; araç kiralama konusunda dev bir adım attı.

Hertz Ve Clear Fimaları Neler Yapacak ?

Hertz Salı günü yaptığı açıklamada; havalimanlarındaki kiralama sürecini hızlandırmak için yüz tanıma ve parmak izi doğrulama teknolojisine yaslanacağını duyurdu. Kiralık araba devi; teknolojiyi sağlamak için biyometrik havaalanı güvenlik şirketi Clear ile anlaşma yaptı.

İki şirket; Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’ndaki“ Clear tarafından güçlendirilen Hertz Fast Lane” adlı yeni teklifi daha önce uygulamaya koydu.

Yalnızca Hertz’ın Gold Plus Ödül programı üyeleri için geçerli olacak ve bu kiracılar ayrı olarak Clear’e kayıt olmak zorunda kalacak. Hertz hızlı şerit için ekstra ücret talep etmeyecek, ancak havalimanında daha hızlı erişim için servis kullanmak isteyen kiracılar, Clear için ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Hertz’e göre, net biyometrik kontroller; kiracıların arabalarıyla sadece “30 saniye veya daha kısa sürede – en az yüzde 75’lik bir zaman tasarrufu” yapmasına izin verecek.

2019 yılı içerisinde; 40’tan fazla havalimanında bu uygulama kullanılacak. Böylece hem güvenlik önlemleri artacak hem de zamandan tasarruf sağlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here