Ana sayfa Makale Araç içinde Hİ-End Ses ve Görüntü

Araç içinde Hİ-End Ses ve Görüntü

0

Eğlence aracınızda da devam ediyor!

Malum trafik başa bela! Her sabah ve akşam en bir iki saatini yolda geçirenler çoğalmaya başladı. Peki, nasıl geçer bu zaman? Elbette araç içi sistemler sayesinde! Şimdilerde araç içi sistemler; müzik çalmanın yanı sıra video oynatma veya navigasyon gibi birçok görevi üstlenebiliyorlar. Aracınızda geçirdiğiniz uzun sıkıcı saatleri eğlenceye dönüştürmek oldukça kolay. Gelin size araç içinde eğlenmenin kolay yanlarını gösterelim…

 

 
Sony “Xplod” Araç içi Sistemleri
Sony”den yeni sistemler

Sony”nin geliştirdiği yeni nesil Xplod araç içi ses ve eğlence sistemleri, USB, iPod 1-wire ve Bluetooth özellikleri ile araç içinde kesintisiz müzik keyfi sunuyor.

USB 1-wire özelliği, farklı türde taşınabilir oynatıcılar için ayrı port gerekliliğini ortadan kaldırıyor. USB 1-wire, kolay bağlantı kurmayı sağlamasının yanı sıra uyumlu dijital müzik çalarları müzik sisteminden şarj ve kontrol etme imkanı da sunuyor.
 

Yeni araç içi ses ve eğlence sistemlerinin dahili Bluetooth özelliği, yoldayken güvenli bir şekilde görüşmeler yapılmasına olanak tanıyor. Bu özellik sayesinde, Bluetooth”lu cep telefonlarından kablosuz olarak müzik dinlenebiliyor; eller serbest olarak arama yapılabiliyor veya arama alınabiliyor. Bir çağrı geldiğinde müzik otomatik olarak duraklatılıyor, dahili mikrofon ile eller direksiyondayken görüşme sağlanıyor. Bu özellik MEX-BT2700 ve MEX-BT3700U modellerinde bulunuyor.
Yeni araç radyosu modelleri Sony”nin Digital Music Plus Advanced (DM+ Advanced), ZAPPIN ve Quick-BrowZer teknolojilerini barındırıyor. Bir müzik dosyasını daha küçük hale getirmek için yüksek frekanslar orijinal kaynaktan çıkarıldığından, sesin sıkıştırılması bazen kalite kaybına neden olabiliyor. DM+ Advanced teknolojisi, bu kaybedilen frekansları geri kazandırarak MP3″leri yeniden canlandırıyor ve müzikten daha fazla keyif alınmasını sağlıyor.

www.sony.com.tr

Sony”nin geliştirdiği yeni nesil Xplod araç içi ses ve eğlence sistemleri, USB, iPod 1-wire ve Bluetooth özellikleri ile araç içinde kesintisiz
müzik keyfi sunuyor.
 

 

 

Pioneer DEH-P5900MP
Kişisel tercihleriniz?

İki bölgeli renk kombinasyonuna sahip DEH-P5900MP, özelleştirilerek kişisel tercihlerinize mükemmel bir şekilde uyum sağlayabiliyor. DEH-P5900MP, 50Wx4 gücündeki ses çıkışına sahip. Ayrıca yüksek ve alçak geçiş filtrelerine sahip denkleştirici sistemiyle birlikte amplifikatöre kolay bağlantı yapılabilmesini sağlayan 2 RCA ön çıkış sunuyor. Bu özellikleri sayesinde de araç içinde oldukça net ve temiz bir ses kalitesi deneyimi sunuyor.

Pioneer oto ana ünite grubu DEH-P5900MP, tuş ve ekran aydınlatması için 10 farklı seçenek sunuyor. Uzak kumandası ile kullanım kolaylığı sağlayan ürün, aynı zamanda iPOD uyumlu ve MP3, WMA, WAV çalabiliyor.
www.pioneer.com.tr

Pioneer oto ana ünite grubu DEH-P5900MP, tuş ve ekran aydınlatması için 10 farklı seçenek sunuyor
 

ClarionMiND
Hayat aracınızda da devam edecek

Clarion araçiçi sistemler konusunda uzmanlaşmış firmalardan bir tanesi. Yeni ürünü ClarionMiND ise hepsi bir arada bir sistem özelliği taşıyor. Aynı zamanda internet tabanlı olan ClarionMiND, yeni nesil bir sistem. Cihaz, Firefox-tabanlı Web tarayıcısını kullanarak Web”de gezinmenize olanak tanıyor. Gitmek istediğiniz restoran, konser yeri ve mağaza gibi yerleri İnternetteki bilgileri kontrol ederek bulabilirsiniz.
 

 
Başlangıç ekranındaki YouTube simgesi sayesinde bir dokunuşla dünyanın en popüler web sitelerinden birine tarayıcıyı açmadan erişebiliyorsunuz. Bu sayede artık arabanızda da videoların keyfini çıkabilirsiniz.
Bir de MySpace simgesi bulunan cihaz üzerinden popüler sosyal ağ sitesine tek dokunuşla ulaşabiliyorsunuz. 
Clarion”un Müzik Senkronizasyon işlevi, dünyanın neresinde olursanız olun müzik kitaplığınıza ulaşmanın son derece kolay bir yolunu sunuyor. Bu ses akışı ve karşıdan yükleme programı sayesinde favori albümlerinizi sonradan kullanmak üzere Müzik Dolabı ClarionMiND Sürümü olarak bilinen, kayıtlı olmayan uzak bir sunucuya güvenli bir şekilde depolayabiliyorsunuz. Bu web-tabanlı müzik yönetim aygıtı ile çalma listelerinizi ClarionMiND cihazınıza aktarabilir veya SSD/microSD kartlara veya USB belleğe albümler indirebiliyorsunuz.
www.clarion.com/tr

Cihaz DVD, VCD, CD, MP3, WMA ve DivX oynatabiliyor. Dahili televizyonu da bulunan cihaz Bluetooth kablosuz bağlantı özelliğine de sahip. Bu sayede oto görüntü sisteminizi aynı zamanda bir araç kiti olarak da kullanabiliyorsunuz

  Navitech MT – 7900 BDT
Ekran nereye gitti?!

İNavitech”in otomobil görüntü sistemleri için tasarladığı MT – 7900 BDT, değişik bir sisteme sahip. Motorize ayarlanabilir kayan mekanizma sayesinde ekran kullanılmadığı durumlarda içeri kayarak kapanabiliyor. Böylece hem yer kaplamamış oluyor hem de 7 inç gibi çok geniş bir ekran boyutu sunabiliyor. 7 inç”lik geniş TFT LCD ekran aynı zamanda dokunmatik olarak kullanılma özelliğine de sahip.
Cihaz DVD, VCD, CD, MP3, WMA ve DivX oynatabiliyor. Dahili televizyonu da bulunan cihaz Bluetooth kablosuz bağlantı özelliğine de sahip. Bu sayede oto görüntü sisteminizi aynı zamanda bir araç kiti olarak da kullanabiliyorsunuz.
 

USB, SD kart ve Aux girişine sahip olan MT – 7900 BDT, dışarından içerik oynatma imkanı da tanıyor. Ayrıca isterseniz geri vites kamera girişi sayesinde arkaya taktıracağınız bir kamerayı cihaza bağlayarak aracınızın arkasını kontrol edebilirsiniz. Navitech MT – 7900 BDT, ek olarak dışarıdan başka monitör takılmasına da olanak tanıyor.
www.navitech.com.tr

 

 

JVC KD-AVX77
Geniş görüş açısı

JVC KD-AVX77, geniş görüş açılı 5,4 inç ultra geniş LCD ekranıyla her açıdan görüş imkanı sağlıyor. Ayrıca dilerseniz seyrettiğiniz film ve görüntülerden istediğiniz kareyi alıp duvar kağıdı yapabiliyorsunuz!

 

 
Bluetooth  Wireless Teknolojisine sahip olan JVC KD-AVX77, bu sayede hands-free arama ve bağlantılı diğer fonksiyonları kullanmanıza da olanak tanıyor.
USB girişine sahip cihaz, USB portundan MP3 çalar, iPod ve iPhone gibi cihazların bağlantısını destekliyor. Bağlanan cihazlar üzerinden de AAC1, WAV, MP3, WMA ses formatlarını oynatabiliyor.
www.murtas.com.tr
  Alpine IXA-W404R Dijital Medya
İstasyonu
Otomobilde multitouch

Alpine, oto müzik ve görüntü sistemlerinde tanınan markalardan bir tanesi. Dokunmatik yenilikleri oto ses ve görüntü sistemleri arasında katan İXA-404R Dijital Medya İstasyonu ile tek dokunuşlu kullanım özelliğine sahip oluyorsunuz. Nasıl mı? Kolay geçiş ve kontrol için parmağınızı sadece ultra hassas 4.3 inç dokunmatik ekran üzerinde dolaştırıyorsunuz.
 

Cihaz,  iPod Touch gibi çekme ve sürükleme işlemlerine bile izin veriyor. Dokunmatik ekran, albüm kapakları ve şarkı bilgileri arasında dolaşarak iPod müziğini hızlı bir şekilde bulmayı kolaylaştırıyor.
Quick Search (Hızlı Arama) ve Alfabetik Arama daha hızlı erişim
sağlıyor.
Alpine’nin Banking (indeksleme) fonksiyonuyla birlikte hızlı USB 2.0 bağlantısı ayrıca USB bellek kullanılabiliyor. Alpine sisteme kolaylıkla NVE-N300P navigasyon modülü ve KCE-400BT Bluetooth Modülü eklenebiliyor. Bu sayede araçiçi ses ve görüntü sisteminiz ekstradan navigasyon ve araç kiti özelliklerine de sahip olabiliyor. Ayrıca HCE-C107D Geri Görüş Kamerası monte ederek daha kolay manevra yapabilir ve daha fazla emniyette olabilirsiniz.

www.hifimuzik.com.tr


Infinity Kappa Subwoofer
Derin ve temiz baslar

Infinity Kappa Subwoofer gövdeleri uygun, hafif yapı biçimini yüksek verim ve en iyi ses kalitesi ile birleştirme stratejisini yerine getiriyor.

Güçlü bir sürücü devresi için neodim mıknatıs kullanan Infinity Kappa Subwoofer, hafif yapısıyla yüksek verim ve en iyi ses kalitesini birleştiriyor. Büyük boyutlu 76 mm”lik titreşim bobini ve yekpare alüminyum soğutma gövdesi yüksek yüklenebilirlik değerlerini garanti ediyor.

I
 

 
nfinity, Kappa Subwoofer”lara da dokuma cam elyaftan üretilmiş değerli bir diyafram yerleştirmiş. Bu diyafram olağanüstü hafif olmanın yanı sıra oldukça da güçlü bir ses sunuyor. Netice olarak karmaşık bas geçişlerinde de çok hassas kayıttan çalma gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca Kappa Subwoofer”lar, yeni tip bir empedans seçim şalterine sahiptir. Böylece ilave harici kablo bağlantısı olmadan 4 ile 1 Ohm arasında kolayca geçiş yapılabiliyor.

www.murtas.com.tr

  JBL GTi Serisi
En temiz ses

JBL mevcut olan sistemler içerisinde en düşük distorsiyona sahip GTi Serisi Komponent hoparlör sistemleri ile net ve temiz ses konusundaki tecrübesini bir kez daha kanıtladı.
EISA ödüllü JBL’in 660 GTi hoparlörü; uç noktada  güç, hayrete düşüren düşük distorsiyon ve geleneksel parametrelerin ses kalitesindeki  mükemmelliğini sunuyor
 

Hoparlör performansı her yönüyle, herhangi bir mekanik distorsiyondan kaçınmak için dikkatli bir şekilde ayarlanmış. Ayrıca 2 inç ekstra büyük ses bobini sayesinde büyük bir güç de sağlamış oluyor. 
Ultra sert Kevlar; peak ve diplere sebep olan istenmeyen  koni esnemesini (modal distorsiyon) yok ediyor. Bu sebeple Spider ve surround, suspansiyonun neden olduğu distorsiyonu minimize eden doğrusal ileri ve geri hareketleri sağlama almak için tasarlanmış.
www.murtas.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here