AR makyaj firması Modiface, L'Oreal tarafından satın alındı

Firmanın arttırılmış gerçeklik kullanarak makyajda devrime yaklaşması L'Oreal'in ilgisini çekti.

Arttırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisinden faydalanarak makyaj yapan firma Modiface, bugün L’Oreal tarafından satın alındı. Sephora ve Estée Lauder gibi firmaların teknolojik uygulamalarında parmağı olan Modiface, bundan sonra L’Oreal için çalışacak.

Anlaşma değerinin tam olarak ne kadar olduğunu, yani Modiface’in ne kadara satıldığını açıklamayan L’Oreal, Reuters’e verdiği röportajda firmanın patentleriyle birlikte satın alımının gerçekleştiği ve artık bu teknolojinin kendi uygulamalarını desteklemek amacıyla kullanılacağı belirtildi.

Style My Hair adlı uygulamanın da içinde yer aldığı daha önceden defalarca gerçekleşen Modiface ve L’Oreal ortaklığı, bu anlaşmayla tamamlanmış oldu.

Arttırılmış gerçekliğin makyaj alanında milyarlarca dolarlık yatırıma sahip olmasıyla çok değerli markalar ortaya çıktı. Bu teknolojinin yardımıyla makyaj yapmayı düşünen ve bir ürünü satın almadan önce üzerinde nasıl duracağını görmek isteyenler akıllı telefonları ile bir makyaj uygulaması indirerek rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Kozmetik alanında çok büyük iştirakları bulunan L’Oreal’in de bu alana girmesi son derece olağan ve beklenen bir hamle.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam