Ana sayfa Donanım April music eximus dp1

April music eximus dp1

0

Eximus DP1, son dönem high-end ses dünyasının en dikkat çekici ürünlerinden biri ve lüks tanımının adeta tüm dünyaya vurgulanışını simgeliyor
 

Modern yaşam alanları örneğin; oturma odaları, konforlu teraslar, şık restoran-kafe gibi işletmeler için lüks kavramıyla ilgili uyum ve estetik detaylar büyük önem taşır. Bu noktada estetik düzeyin klişelerin ötesine geçtiği teknolojiler arasında akla ilk olarak ses teknolojileri geliyor. özel hoparlör sistemleri, amfiler, preamp”ler, dj setleri gibi ses teknolojileri stilize detaylarla örülü sosyal ya da kişisel yaşam alanlarının en önemli öğeleridir ve konu bahsettiğimiz niteliklerin tümünü kapsayan bir amfi sistemi olduğunda seçeneklerden biri April Music markasının Eximus DP1 modeli olabilir.
 
april music
 
Ses teknolojilerine ileri düzeyde ilgi duyan meraklılarına çok daha güçlü ses sağlamak için tasarlanan Eximus DP1, son dönem high-end ses dünyasının en dikkat çekici ürünlerinden ve lüks tanımının adeta tüm dünyaya vurgulanışını simgeliyor. 192kHz/24bit dijital-analog çevirici özelliğinin yanı sıra Eximus DP1, bir preamp ve yüksek kalitede bir kulaklık amfisi işlevlerini tek bir set içinde sunuyor. Bu işlevlere dair kavramlar, konu müzik olduğunda kişisel zevkin bir üst boyutunu ve örneğin bir restoran gibi alanlardaki kullanımda lükse dair tüketicilerin düşünülmesini simgeliyor. Bir amfiyle sesi çok yönlü olarak güçlendirip zenginleştirebiliyorsunuz.

 

Latince kökenli bir isim olan Eximus, 1998 yılında kurulan April Music”in en özel teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. Cihazın dış tasarımı oldukça kompakt ve modern çizgiler taşıyor. DP1; 20cm genişlik, 6.5cm yükseklik, 29cm derinlik ölçülerinde ve yaklaşık 10kg ağırlığında. Yani oldukça dengeli ve kompakt bir tasarımla karşı karşıyayız. Yan taraflarında ısınma belirtileri için stilize bir görünümde özenle düzenlenen havalandırma delikleri ve yine cihazın üstünde yaprak desenleri ile özenle tasarlanmış şık detaylar yer alıyor. ön panel ise tam anlamıyla görselliğe hizmet etmiş durumda. Ses kontrolleri ve butonların her biri özenle tasarlanmış ve klişe görünümlerinin yanında çok pahalı ses sistemlerine bir gönderme yapıyor gibiler. Açma-kapama, ses kaynağı seçimi, ses ayarı dâhil tüm kontroller ile birlikte kulaklık ve Aux-2 girişi ön panelde yer alıyor. Arka panelde ise 4 giriş noktası daha var. ön panelin solunda açma-kapama, sağında ses kontrolü bulunuyor. Filtre, source(kaynak) ve upsample butonları diğer iki buton. Minik ışık detayları ile ön panel oldukça iyi görünüyor. üst tarafta ise önde “Eximus” yazısı güzel bir detay.
 
eximus dp1
 
üstteki irili ufaklı yaprak şekilleri, April Music şirketinin ilkbahar mevsimine olan ilgisi ile alakalı ve cihaza olan sempatimize kesinlikle pozitif etki sağladı. Bu arada cihazda uzaktan kumanda yok. Bu durum, koltuğunda uzanmış durumdaki rahatına düşkün genel kullanıcıdan ziyade sisteme yakın olarak konumlanmayı tercih eden profesyonel dinleyicilerin önemsendiği anlamına geliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here