Ana sayfa Haber Apple yüz tanıma yazılım geliştirici start-up firmayı satın aldı

Apple yüz tanıma yazılım geliştirici start-up firmayı satın aldı

0

 

Apple, bu haftaya yeni bir girişimiyle başlıyor. Firma, Tel Avivli yazılım şirketi olan ve yüz tanıma sistemleri üzerinde çalışan RealFace’i satın aldığı ortaya çıktı. Anlaşma ortak olarak duyurulsa da ortaklığın ne getireceği veya rakamsal detayları ise paylaşılmadı.

Firmayı yakın merceğe aldığımızda, işine 2014 yılında başladığını ve 10 kişilik bir çalışma ekibi olduğunu görüyoruz. Zira 9to5mac de kısa zaman içerisinde, firmanın sattığı yazılımlardan elde ettiği hatırı sayılır gelirleri sıralamış. Genel olarak parmak izi okuyucu ve yüz tanıma yazılımları üzerinde çalışıyorlar ve muhtemelen İsrail’deki devlet dairelerinde keşfedilmeye başlandılar. 

Bu anlaşmaya eklenecek önemli notlardan bir tanesi, firmanın daha önce zaten ağırlıklı olarak Apple ürünlerine yönelik yazılımlar sunduğu belirtiliyor. Bir iOS uygulaması olan Pickeez, firma tarafından geliştirilen uygulamalardan bir tanesi ve sosyal medya platformları için yüz tanıma altyapısı getiriyor. 

Bu dedikodulara karşın; bu gelişmelerin iOS 11 veya “iPhone 8”e yansıması için biraz geç kalınmış gibi. Ancak, ilgili uygulamalar da fabrika ayarlı olarak iPhone’larla sunulabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here