Ana sayfa Haber Apple yıllar sonra App Store logosunu ilk kez değiştirdi

Apple yıllar sonra App Store logosunu ilk kez değiştirdi

0

Uygulama mağazasının simgesi yıllar içerisinde bir takım ufak tefek değişikliklere maruz kalmakla birlikte, logo bugüne kadar hep aynı kalmıştı. Apple beklenenden bir hafta önce, bugün, altıncı geliştirici iOS 11 beta versiyonunu yayınladı.

Yayınlanan güncellemede Haritalar ve App Store için yeni simgeler, yeni AirPod animasyonlar ve aynı zamanda diğer kozmetik değişiklikler yer alıyor. Bazı açıklara da çözüm getirilmekle birlikte, performans iyileştirmeleri de söz konusu olmuş.

De zesde beta van iOS 11 brengt nieuwe icoontjes voor de App Store-, Kaarten- en Klok-app https://t.co/vvHT64icmS pic.twitter.com/LVKQ1qxau6

— iCulture (@iCulture) 14 Ağustos 2017

Simgelerin hepsi eskilerinden daha düzgün ve daha modern görünüme sahip. Fakat app-store simgesi hariç. Apple”ın eski kalem/cetvel/fırça görüntüsünü neden buzlu dondurma çubuklarıyla değiştirmeyi tercih ettiğini anlamak zor. Fakat eskisini de tercih etseniz, yenisinden memnun da olsanız şurası bir gerçek ki, güncellenmiş görünümler yüksek çözünürlüklerde daha iyi görünüyorlar. Bu da büyük bir artı.

Değişiklikler arasında aynı zamanda bazı eksiltmeler de var. örneğin bazı canlı duvar kağıtlarının ön yüklemeleri yapılmıyor artık. Bunun yanında otomatik parlaklık seçeneği ayarların altında bulunan “erişilebilirlik” bölümüne kaydırılmış.

Her ne kadar son simgeleri iOS cihazlarında bugün görmek isteyenler geliştirici güncellemelerine üye olup, cihazlarını “Apple Program”ına kaydederek bunu yapabileceklerse de, karşılığında 99$ ödemek zorunda kalacaklar. Bu nedenle yarın yayınlanması beklenen genel beta versiyonunu beklemek daha makul olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here