Ana sayfa Haber Apple yeni mobil ödeme sistemini duyurabilir

Apple yeni mobil ödeme sistemini duyurabilir

0

Apple‘ın zaten kullandığı bir mobil ödeme sistemi halihazırda bulunuyor var ancak gelişmelere bakılrısa Apple yeni kriptolama sistemleriyle yeni bir mobil ödeme sisteminin daha gelişimini tamamlamış bulunuyor. öte yandan bu sistem için kullanılacak olan sistemni ve kriptolama sisteminin patenti daha önceden alınmış, banka ortaklarıyla anlaşmış ve şimdi yayımlamaya hazır. 

Apple’ın geliştirdiği yeni nesil ödeme sisteminin sadece mobil cihazlar arasında değil Apple ürünü kullanacak olan tüm ürünler arasında geçerli olabileceği söyleniyor. Yani, Apple TV‘den ödeme yapılır, iPhone’dan da o ödeme alınır. Aslında ortaklardan gelen sızıntılara göre Apple’ın bu planları daha çok mobil üzerinden ancak gelişimlere bakılacak olunursa Apple bu sistemini IoT teknolojileri üzerinden geliştirecektir.

Mobil ödeme konusunda, en azından iki cihaz arası kablosuz ödemeler konusunda üreticiler bu konuda pek tecrübesiz veya yeni sayılmazlar. Türkiye’de kullanılmayan birçok ödeme sistemi epeydir mobil platformlarda kullanılmaya devam ediyor. Bunlardan biri bildiğiniz gibi Google Wallet. Ayrıca Venmo ve Square gibi platformlar da tamamiyle bu işi yürüten firmalar arasında.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here