Ana sayfa Haber Apple Yeni iPhone Üretimini Azaltma Kararı Aldı

Apple Yeni iPhone Üretimini Azaltma Kararı Aldı

0

Apple ile ilgili iddaa, gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. Gelen sızıntılara göre; iPhone serisi artık eskisi kadar büyük satış oranlarına ulaşamıyor. Özellikle de iPhone X serisinin ciddi bir satış gerilemesi yaşattığı söylense bile, durum aslında göründüğü kadar vahim olmayabilir. Bunun daha çok iPhone tarafından değiştirilen şirket politikası olduğu ifade ediliyor.

Apple Neden Üretim Miktarını Değiştirdi ?

Apple tarafından son olarak değiştirilen şirket politikaları incelendiğinde; çok fazla ürün satıp gelir elde etmek yerine, az ürünle yüksek gelir elde etme amacı güdülüyor. Bunun büyük bir adaletsizliğe neden olacağı düşünülse bile; Apple uzun bir süre bu kararından vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

 

 

Son çeyrekte Apple firmasının % 29 gelir elde etmesi, bu politikanın işe yaradığını gösteriyor. iPhone satışları ise en ufak bir artış bile göstermemişti. Diğer akıllı telefon kullanıcıları ise daha çok ürün fiyatlarını düşürmeye çalışıyor.

Yukarıda da belirtildiği gibi; bunların tamamı şu anda sızıntılardan toplanan kaynaklar. Apple Ceo’su Tim Cook ise; ” iPhone X’in beklentilerini aştığını ve satış rekorları kırdığını” ifade etmişti. İlerleyen dönemlerde Apple firmasının bu kararının ne tür değişikliklere sebep olacağını göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here