Ana sayfa Donanım Apple yeni iPad ve Mac modellerini 30 Ekim’de tanıtacak

Apple yeni iPad ve Mac modellerini 30 Ekim’de tanıtacak

0

New York City’de yer alan Brooklyn Academy of Music’de bir etkinlik düzenleyecek olan Apple, buna yönelik bir görsel paylaştı. 30 Ekim’deki etkinlikte muhtemelen yeni iPad modelleri ve MacBook’lar yer alacak.

Geçen ay tanıtılan yeni iPhone serisi ve Apple Watch ardından yeni donanımları ortaya çıkaracak olan Apple, bu etkinlikte kesin olarak MacBook modelleri tanıtmasa da çok yüksek ihtimalle iPad Pro’ları yenileyecek. Tasarımcılar tarafından sevilerek kullanılan bu tablet serisi, en son geçen yıl yenilenmişti. Yeni modellerde Face ID gibi teknolojilerin kullanılması ve çerçevelerin küçülmesi bekleniyor. Bu beklentilere tabiki kendi kendimize girmiyoruz. Daha önceki birkaç sızıntı bu bilgileri doğruluyor.

Öğrenciler arasında ciddi anlamda popüler olan Apple’ın en ucuz laptopu MacBook Air’a da bir güncelleme gelmesi bekleniyor. Bu güncelleme bir görünüm modernizasyonu ve donanım yenilemesi şeklinde olacaktır. Şuan aktif olan MacBook Air modeli bildiğiniz üzere 5. Nesil Core i5 veya i7 işlemcilerle geliyor. RAM kapasitesi ise 8GB ile sınırlı. Gövde ise geniş çerçeveleriyle tasarımın ilk ortaya çıktığı 2012 yılını ciddi şekilde hatırlatıyor.

İlgili Haber: Yenilenmiş Apple MacBook Air modeli ince çerçeveler ve Retina ekrana sahip olacak

Şimdiye kadar güncellenmeyen Mac Mini masaüstü bilgisayarlara da bir güncelleme tartışılan konular arasında kendisine yer buluyor. Bu model, firmanın ürün hattındaki en eski ürün olarak dikkat çekiyor ve kullanıcılardan ciddi bir talep alıyor. Firmanın kablosuz kulaklıkları AirPods da aynı şekilde bir güncellemeye aç şekilde beklemede.

Etkinlik günü ve saatinde görüşmek üzere, beklemede kalın.


Kaynak: Jon Fingas / Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here