Ana sayfa Donanım Apple, yeni ekran donanımının patentini aldı.

Apple, yeni ekran donanımının patentini aldı.

0

Geçtiğimiz yıllarda iPhone‘lara yönelik kıvrılabilir ekran getirileceği söylenirken, yeni çıkan cihazlarda bu teknolojinin halen uygulanmaması aslında bu söylentilerin “ütopya” olduğunu gösteriyordu. Ancak “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” sözü akıla getirildiğinde Apple‘ın aslında gelecek nesil mobil cihazları için bu teknolojiye benzer ekran teknolojisinin patenti alındı.

Bugün USPTO’dan alınan patent, dokunmatik ekran teknolojisinde çok farklı bir yenilik getirecek. Bundan böyle yeni nesil iPhoneiPhone 6‘larda olacağı düşünülmüyor- ve iPad‘lerde dokunmatik ekran üzerinde yapılan her dokunuş, bir düğme hissiyatı yaratacak. Hissiyatın yanısıra, ekranların kullanımı da daha kolaylaşacak. Klavye kullanımlarında sürükleyerek yazma, uygulamalar arasında geçişler daha kolay olması ile birlikte, belkide en önemli yenilik tasarımın kir tutmaması sonucu, alerjen durumları da önleyecek. Yeni ekran donanımı doğrultusunda Apple, mobil cihazlar için yeni bir iOS arayüzü de geliştirebilir. 

 

Apple‘ın yeni tasarladığı ekran teknolojisi ile ilgili şirket yetkilileri, iPhone ve iPad‘lerde bulunan ana tuşa benzer bir dokunuş olacağının ipucunu verirken, teknolojinin kaçıncı nesil iPad ve iPhone‘larda uygulanacağı henüz söylenmedi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here