Ana sayfa Haber Apple yeni 7nm’lik A12 işlemcilerinin üretimini başlattı!

Apple yeni 7nm’lik A12 işlemcilerinin üretimini başlattı!

0

Yıllar boyu Samsung ve TSMC tarafından üretilen iPhone işlemcileri, bu yıl ortaya çıkan anlamalara göre sadece TSMC tarafından üretilecek. 7nm’lik transistörlere sahip olan yeni nesil işlemci, A12 adıyla bilinecek ve firmanın henüz adları bilinmeyen üç iPhone modeline güç verecek.

Hepimizin bildiği gibi Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri arasında şimdilerin göz bebeği iPhone X’in yenilenmiş hali ve muhtemelen daha büyük ekranlı bir versiyonu yer alacak. Firmanın üçüncü bir model olarak LCD ekrana sahip, daha uygun fiyatlı bir iPhone tanıtacağı da şimdiye kadar bildiklerimiz arasında.

Yeni nesil çiplerin üretilmeye başlamasıyla birlikte önümüzdeki yıl resmi olarak geçeceğimiz 7nm’lik üretim bandı, şimdiki en üst seviye 10nm’ye kıyasla fark edilir oranda enerji verimliliği ve küçültülebilen ürünler olarak karşımıza çıkacak. Firmalar, bu yeni teknolojiyle birlikte daha iyi pil ömrü ya da daha iyi performans arasında bir seçim yaparak biz tüketicilere en iyi ürünlerini sunmak üzere çalışmaya devam ediyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here