Ana sayfa Haber Apple yapay zeka temelli bir ev cihazı tanıtabilir ve tam fonksiyonlu bir...

Apple yapay zeka temelli bir ev cihazı tanıtabilir ve tam fonksiyonlu bir ev aleti olacak

0

Apple, yapay zeka platformu olan Siri’yi beklentilerini karşılayabilecek donanıma ve teknolojiye sahip olmalarının ardından şimdi Siri için çevre platformlar ve çevre aygıtlar söz konusu. Aslında teknoloji dünyası böylesi bir teknolojiye pek yabancı değil, zira Amazon’un, Sony’nin, Google’ın, TP-LINK’in bunun gibi aygıtları zaten projeler kapsamında kullanılıyor. Google, kendi yapay zeka temelli ev aygıtını Google I/O’da tanıttı. Apple ise eylül ayında değil, 2016’nın son aylarında gerçekleştireceği bir basın toplantısıyla yeni ev aygıtlarını tanıtacaklar. 

Apple’ın bahsedilen Siri temelli ev aleti, görüntüsü açısından Apple TV‘ye benzetiliyor. Cihaz ile ilgili bilgi veren kaynaklar kısmen Apple TV‘den daha ince ve boyut açısından Apple TV ile aynı ölçütlere sahip olabilir. Diğer bilgilere göre arayüz tasarımı, iOS’a yönelik geliştirilen, OS X’e yönelik geliştirilen uygulamalarıyla farklı görünümlere ve özelliklere sahip olabilir. Bazı özellikleriyle de HoloLens‘e benzer yönler taşıyor. çevre birimlerinden aldığı görüntüleri ve kendi yazılımıyla elde edeceği görselleri ortam içerisinde artırılmış gerçeklik ile ortama uyduracak ve tam zamanlı, görüntülü bir yapay zeka temelli ev aygıtı olacak.

Sadece bunlar değil. Apple’ın yakın dönem içerisinde tanıtmasını beklediğimiz otomobil projesiyle de uyumlu çalışacak Apple’ın yeni yapay zekası. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here