Ana sayfa Makale Apple Workflow ile Yaşamınızı Otomatikleştirin

Apple Workflow ile Yaşamınızı Otomatikleştirin

Apple, size günlük işlerinizi hızlandırmak için tasarlanmış güçlü bir otomasyon aracı sunuyor.

0

Hayattaki sadece birkaç şey, hayatın daha monoton görevleriyle en üst düzeyde rahat etmemize izin veren otomasyon kadar kolaydır. Apple bunu biliyor, bu nedenle günlük işlerinizi hızlandırmak için tasarlanmış güçlü bir otomasyon aracı olan Workflow’u geliştirdi.

Konsept, akıllı: Uygulama, içinde ayarlayabileceğiniz bir dizi tetikleyici ve harekete sahip, bir düğmeye basarak uygulamayı baştan sona kadar çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, uygulama Apple tarafından yapıldığı için, üçüncü taraf uygulamaların erişemeyeceği sistemle ilgili bir dizi uygulamaya erişebiliyor. Workflow’u kullanarak, örneğin Apple Haberler’in en baştaki hikayelerini hızlıca yakalayabilir veya en yeni fotoğraflarınızdan bazılarını kullanarak bir kolaj oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte Apple’ın uygulama için önerdiği kullanımları, buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Uygulamanın her şeyinden yararlanmak için, günlük olarak gerçekleştirdiğiniz görevleri otomatikleştirmek için kullanmalısınız. Her zaman yaptığınız şeylerde burada biraz zaman tasarrufu sağlayabilirseniz, böylece ayda bir kez yaptığınız bir şeyi otomatikleştirmek için ayarladığınızda göreceğinizden çok daha büyük bir etki yaratacaktır. Uygulama gerçekten sadece kendi hayal gücünüzle sınırlı.

Bir görevi otomatikleştirmeye başlamak için App Store’dan Workflow uygulamasını indirin. Ardından, uygulamayı başlatın ve sağ üst köşedeki İş akışlarım sekmesine dokunun – veya önceden hazırlanmış bir hareketi kullanmak istiyorsanız Galeri sekmesine dokunun. Orada, ‘İş Akışı Oluştur’u seçin ve orada da dört iş akışından birini seçin.

Bir iş akışı seçtikten sonra, Eylemler menüsünü getirecek şekilde sağa kaydırın. Buradan istediğiniz işlemi arayabilir veya mevcut öneriler listesinden bir işlem seçebilirsiniz. Bir eylemi seçtikten sonra, mevcut iş akışınıza eklemek için onu sağa sürükleyin. Başka bir eylem eklemek istiyorsanız, ilkinden sonra gerçekleşecek olanı da sağa kaydırın ve işlemi tekrarlayın.

İş akışınızı düzenlemek için sağ üst köşedeki dişli çark ikonuna dokunun. Ortaya çıkan menü farklı ayarları içerecektir, bu da iş akışı türünü değiştirmenize ve başka şeylerin yanı sıra ona isim vermenize izin verir. Memnun kaldığınızda, iş akışınızı uygulama içinde bırakmak için sağ üst köşedeki Bitti’ye dokunun veya iş akışını Safari’de başlatmak için Ana Ekrana Ekle’yi seçin. Buradan, Paylaş ve Ana Ekrana Ekle’ye dokunmak gerekecektir.

Hepsi bu! Uygulama sadece hayal gücünüzle sınırlıdır, bu yüzden farklı iş akışlarıyla deneyebilirsiniz. Hayatınız hiç bu kadar kolay olmamıştır.


Bu yazı, iPad Mag’den alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here