Ana sayfa Mobil Apple Watch ECG sensörü daha şimdiden bir hayat kurtardı!

Apple Watch ECG sensörü daha şimdiden bir hayat kurtardı!

0
apple watch series 4

Geçenlerde yayınlanan bir güncellemeyle Apple Watch Series 4 üzerinde aktive edilen ECG sensörü, kalpteki ritim bozukluklarını takip ediyor. Bir anomali tespitinde kullanıcıyı uyaran ve medikal desteğe yönlendiren saat, daha şimdiden kayıtlara geçen şekilde bir hayat kurtardı.

Apple Watch Series 4 modelinde daha yeni aktive edilen özellik, daha şimdiden en az bir hayat kurtardı. Apple Insider aracılığıyla fark edilen bir Reddit gönderisine göre kullanıcı özelliği aktive ettikten sonra bir uyarı aldı. Bu uyarının bir yanlış pozitif olduğunu düşünüp tekrarlasa da aynı sonuçları alınca kullanıcı ECG sensörüyle bir test yaptı. Bu teste göre kendisi atriyal fibrilasyon (AF) içindeydi.

Bu sonucu alınca hastaneye giden kullanıcı acil servise girip “Evet, şu yeni saat özelliğine göre…hahahaha…evet biraz aptalca ama, bir kontrol edebilir miyiz?” dedi. Teknisyen, hastanın kalp ritmini kontrol ettikten hemen sonra hızlıca doktoru çağırdı ve bir muayenenin ardından doktorun cevabı “Apple hissesi almalısın. Bu şey seni muhtemelen kurtardı. Dün gece bu özelliği okumuştum ve yakında bir şeyler olur demiştim ama sabah ilk şey olacağını hiç düşünmemiştim.” oldu.

Doktor, hastayı kardiyologa gönderdikten sonra doğru ilaçlar almasını ve evine gitmesini sağladı. Bu hikaye de Apple Watch tarafından kurtarılan hayatlardan bir tanesini anlatıyor. Apple’ın akıllı saatinin bu derece çok satılması doğal olarak böyle hikayelere rast gelme ihtimalimizi de arttırıyor fakat işin temelinde cihazın da önemi büyük. Son derece stabil çalışan ve arkasında Apple’ın desteği olan Watch serisi, günlük hayatı değiştirmede kendisini kanıtladı.

İlgili İçerik:Samsung Galaxy Watch Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı


Aracı: PhoneArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here