Ana sayfa Donanım Apple Watch Series 3 ile artık saatinizden arama yapabileceksiniz

Apple Watch Series 3 ile artık saatinizden arama yapabileceksiniz

0

Bir yıl öncesine göre %50 daha fazla satış rakamlarını yakalayan Apple Watch, kullanıcı memnuniyeti tarafında %97″lik bir oranı yakalamayı da başardı. Firmanın CEO”su Tim Cook, Apple Watch”un geçtiğimiz yıl en çok kullanılan 2. Akıllı saat olduğunu belirtirken, bu yıl ise 1. Sıraya yerleştiğini söyledi.

Bilinen en iyi nabız ölçer saat olan Apple Watch Series 3, watchOS 4 işletim sisteminin sunduğu “Heart Rate” uygulaması sayesinde dinlenme halinde, çalışırken ya da yürürken hassas şekilde nabız ölçümü yapıyor, nefes alıp-verme oranlarını da kullanıcıya yansıtıyor. Kullanıcılar aynı zamanda sabit konumda iken kalp atışlarının olması gerekenin üzerinde olduğunda bilgilendirme mesajı da alabiliyorlar.

WatchOS”in sunduğu diğer özellikler ise gün içerisinde ihtiyaç duyulacak bilgileri sunan Siri kullanımı, egzersiz için geliştirilen yeni ara yüze sahip uygulama, Yüksek Yoğunluklu Tempolu Egzersiz uygulaması ve havuzda yapılan yüzmelerde kullanılabilecek otomatik ayar setleri. GymKit ile kullanıcılar kalp cihazına bağlanarak tek bir tıklama ile çift yönlü veri senkronizasyonu gerçekleştirebilecekler.

Yeniden tasarlanan Music uyglaması ise New Music Mix ve Favorites Mix gibi uygulamalardaki müzik parçalarını senkronize ediyor. Son bahar dönemi içerisinde Apple Watch Series 3 (GPS+Cellular) ile Apple Music”ten herhangi bir parçaya doğrudan bileğinizden erişebileceksiniz. Yeni Radio uygulaması ile iPhone ya da Wi-Fi bağlantıları olmadan, Beats 1 Live ya da Apple Music Radio istasyonlarına erişebilmek mümkün olacak.

Apple Watch 3 (GPS+Cellular), 399$”dan başlıyor. Türkiye fiyatının 2.000 TL civarında olması bekleniyor. Hücresel veri desteği bulunmayan modelin Türkiye fiyatının ise 1.649TL olması bekleniyor.  Her iki model de daha hızlı dual-core işlemci ve wireless chip, barometrik yükseklik ölçer gibi özelliklere sahipler.

Apple Watch Series 3 (GPS+Cellular) aynı zamanda kırmızı renk “Dijital Taç” göstergesiyle birlikte, “Explorer” adını taşıyan şebeke bağlantı durumunu gösteren özgün bir arayüz tasarıma sahip. Series 1 fiyatları ise Amerika”da 249$ olarak belirlenirken, Türkiye fiyatı 1.100TL civarında olacak.

 

Uzay grisi ve gümüş alüminyum renk seçeneklerine ek olarak Apple Watch Series 3 yeni altın alüminyum, gümüş ya da uzay siyahı paslanmaz çelik kaplamalar şeklinde sunulacak. Apple Watch Edition, yeni iki tonlu “Sport Band” saat kayışıyla bütünleşen “koyu gri seramik kutu” ile güzel bir görünüm kazanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here