Ana sayfa Haber Apple Watch Kalp Dostu Olacak

Apple Watch Kalp Dostu Olacak

1

Son dönemlerde kalp rahatsızlıkları nedeniyle ölen kişilerin sayısı her yıl % 13 oranında artış gösteriyor. Bunun farkında olan apple markası, yeni bir sistem geliştirerek Apple watch yüklemesini gerçekleştirdi. Amerika’daki Gıda ve İlaç İdaresi tarafından da onaylanan bu uygulama; kendi içerisinde 2 elektrokardiyogram İKG uygulaması da içeriyor. Tabii muayenelerde ortaya çıkabilecek tüm düzensiz kalp ritimlerini yakalayabilmek için de birebir olacağı düşünülüyor. Apple watch tarafından üretilen bu kalp dostu uygulama ile birlikte, ani kalp krizleri nedeniyle ortaya çıkacak ölümlerin önüne geçilebileceği düşünülüyor.

Bu Uygulamanın Başka Ne Tür Yararları Olacak ?

Apple tarafından geliştirilmiş olan bu kalp dostu uygulama; daha başka birçok avantaj da sağlayacak. Kullanıcı yere düşer ve bir süre boyunca hareket etmezse uygulama otomatik olarak yardım kuruluşlarını arayabilecek. Birçok şirket sağlık bilincinde olan ve tüm sağlık değerlerinin önemini bilen bir toplum oluşturabilmek için çeşitli giyilebilir dijital sağlık ürünleri üzerine çalışıyor. Apple’ın Ceo’su; Jeff Williams yaptığı basın toplantısında “Apple Watch sağlık için akıllı bir koruyucu haline gelecek” dedi.

 

Apple watch
Apple watch

Sağlık Teknolojisinin Akıllı Telefonlarla Gelişimi

FDA yetkilisi Dr. Scott;“Apple gibi şirketleri, gündelik olarak insanlara yardımcı olabilecek tıbbi cihazlar tasarlamaya teşvik ettiklerini de ifade etti. FDA onaylı iki Apple uygulaması, inmeye neden olabilen ortak kalp ritmi düzensizliği olan atriyal fibrilasyonu izler. Ayrıca, alışılmadık derecede yavaş veya olağandışı hızlı kalp atışlarını da da tespit edebilir ve verileri bir tıp uzmanına kaydedebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here