Ana sayfa Haber Apple Watch”in yeni özellikleri gün yüzüne çıktı

Apple Watch”in yeni özellikleri gün yüzüne çıktı

0

Apple’ın 2015 yılında piyasaya süreceği akıllı saati Apple Watch için geliştirici kitini duyurdu. Bu sayede, saatin kimi detayları da gün yüzüne çıkmış oldu.

örneğin Apple, sadece akıllı saati için yeni bir font geliştirmiş. San Fransisco isimli bu font, saat ekranında yazıların okunaklı görünmesi için tasarlanmış.

Bir diğer ortaya çıkan bilgi ise ekran çözünürlüklerine dair : 38 mm.’lik Apple Watch 272×340, 42 mm’lik olan ise 312×390 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

Apple Watch‘te iki çeşit de bildirim var; Short Look (kısa bakış) ve Long Look (uzun bakış)

Adlarından da anlaşılacağı gibi, Short Look, kolun tek bir kısa hareketiyle aktif oluyor ve ekranda uygulama simgesiyle birlikte, bildirimin kısa bir özetini gösteriyor.

Kolunuzu biraz daha kaldırıp bakmaya devam ederseniz, devreye Long Look giriyor, bunda da daha ayrıntılı bilgiler yer alıyor hatta kullanıcı yorum yapma, beğenme gibi işlemleri de bu ekrandan gerçekleştirebiliyor.

Bunların dışında bir de Glances yani göz atma modu var. Burada ise tek ekranda hava durumu, takvim, borsa bilgileri gibi temel bilgilere dair özetler kısaca gözüküyor.

Geliştirici paketi yayınlanmasına rağmen, Apple Watch için tek başına çalışacak bir uygulama geliştirmek şimdilik mümkün değil. Apple Watch uygulamaları iPhone ve/veya iPad’ler ile birlikte çalışmak zorunda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here