Ana sayfa Haber Apple Watch”a saatler kala

Apple Watch”a saatler kala

0

Apple Watch’u ilk olarak 4 yıl önce “iTime” veya “iWatch” olarak tanımıştık. Her yılın eylül ayında “tanıtılacak” denilen fakat sadece şehir efsanesi olarak kalan bu akıllı saat bu akşam yaklaşık bir saat sonra (TSİ 19.00) tanıtılacak. İlk tanıtımda pek beğeni toplamamıştı fakat her ne olduysa, aylar geçtikçe “aslında o kadar da kötü değil” yorumlarıyla Apple Watch her zaman gündemde kaldı. Yaz döneminde, Apple’ın Tag Heuer ile masaya oturduğu fakat anlaşmanın, Apple’ın ürünlerini çin’de yaptırdığı gerekçesiyle sonu getirilemedi, en azından bize yansıtılan bu oldu. 

Şimdiden söyleyelim, Apple Watch’un, Apple kullanıcılarını Mars’a yollamalarını beklemeyelim. Kısmen mevcut akıllı saatlerle aynı özelliklere sahip, fakat yazılımı ve materyalinin dışında. Apple Watch’un ekran materyalinde veya gövdesinde kullandığı materyaller gelecek dönemdeki iPhone materyalleriyle aynı. Aslında tam olarak eylül ayında tanıtılıp piyasaya sürülmesinin nedeni de bu. Geliştirlen yeni materyaller, kullanım ve hissiyat açısından yumuşak bir tür metal karışıma sahip. öte yandan yazılımıyla alakalı, ilk aylarda pek faydasını göremeyeceksiniz fakat, Apple’ın Apple Watch için açtığı geliştirici programından önümüzdeki aylarda yeni sağlık ve sosyal uygulamalar ortaya çıkacak. 

Apple Watch için farklı 3 model var. Daha doğrusu öyle tanıtıldı. Alt segmentten; üst segmente ve bunun yanısıra 24 karat altın kaplamalı Apple Watch -yaklaşık 15 bin TL- basına yansıyan Apple Watch yelpazesi. Basına yansımayan Apple Watch özellikleri bunlardı, elimizden geldiğiyle de Apple Watch etkinliğinden, basının hiç bir yerinde yer almayan haberleri size aktarmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here