Ana sayfa Haber Apple Watch 4 Serisi EKG Özelliğini WatchOS 5.1.2 İle Kazanıyor ?

Apple Watch 4 Serisi EKG Özelliğini WatchOS 5.1.2 İle Kazanıyor ?

0

Bu özellik; giyilebilir cihazın, Watch ve dijital tacının arkasına yerleştirilmiş elektrotlar kullanılarak EKG ölçümlerini almasına izin verecek ve Apple Watch’un kullanıcıların kalplerini ölçme ve izleme yeteneğini geliştirecektir. Bununla ilgili kısa bir eğitim videosu yayınlandı.

Eğitim belgesine göre; EKG özellikleri sadece Apple Watch’ın kullanım için temizlendiği bölgelerde mevcut olacak, ki bu sadece başlangıç ​​lansmanında ABD gibi görünüyor.

Apple Watch 4 Serisi Ne Zaman Güncellenecek ?

Her ne kadar başlangıç için ABD seçilmiş olsa bile, bunun genişleyeceği tahmin ediliyor. Apple’ın başka ülkeler için tıbbi onay almak için çalışmadığını hayal etmek zor.

Apple; ABD’de Apple Watch için Tip II FDA izni aldı. Bu, Angela Chen’in açıkladığı gibi, tamamen Tip III FDA onayı ile aynı şey değil.

Güncelleştirilmiş watchOS 5.1.2, geliştiriciler için beta test aşamasındadır. Ancak son sürümün ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz bir tarih bulunmuyor.

Bu teknoloji sayesinde Apple Watch 4 serisi ile EKG ölçümü çok daha kolay olacak. Konuyla ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here