Ana sayfa Haber Apple ve LG”den OLED mikro ekran üreticisi eMagin”e 10 milyon dolar

Apple ve LG”den OLED mikro ekran üreticisi eMagin”e 10 milyon dolar

0

Askeri ve tıbbi alanlarda kullanılan mikro ekranlar üreten firma aynı zamanda tüketicilere yönelik başlık seti yapımcılarını da cezbediyor

OLED mikro ekranları üreten küçük bir firma, sanal ve arttırılmış gerçekliğe yönelik büyük planları olan bazı teknoloji devlerinin dikkatini çekiyor. 

Amerikan Güvenlik ve Değişim Komisyonu’nda bulunan belgelere göre Apple, LG ve Valve eMagin’e 10 milyon dolar yatırım yapıyorlar. New York’ta bulunan firma askeri, tıbbi ve sanayi alanlarında kullanılan mikro ekranlar üretiyor fakat son zamanlarda son tüketiciye yönelik başlık seti yapımcısı firmaların da dikkatini çekmeye başladı. 

eMagin yaptığı başvuruda “Son tüketicilerin kafalarına monte edilen cihazlar için mikro ekran tasarlama ve geliştirme noktasında birden fazla tanınmış firma ile stratejik anlaşmalar yaptık. Bu firmalarla aynı zamanda yüksek miktarda üretim sağlamak için seri üretim yapan firmalarla da görüşmelerde bulunduk” deniliyor. 
2.048 x 2.048 piksel çözünürlükte ve %70 doldurma faktörüne sahip 2K ekran, firmanın en tanınan ürünleri arasında yer alıyor. Doldurma faktörü, ışığı toplamada kullanılan her bir pikselin oranını belirtiyor. 

Yeni hisse çıkarma biçiminde yapılan yatırımın Ocak ayı bitiminden önce tamamlanması bekleniyor. 

Bu yatırım, teknoloji topluluğunun sanal gerçekliğe olan ilgisine vurgu yapıyor. Sanal gerçeklik, gözlük takan kullanıcıları, bilgisayar destekli 3 boyutlu bir ortama aktarma vaadinde bulunuyor. Arttırılmış gerçeklik ise özel başlıklar kullanarak dijital görüntüleri gerçek dünyaya üzerinde gösteriyor. 

LG ve Valve, aynı zamanda başa monte edilen VR gözlük yapımı konusunda işbirliği yapıyorlar. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here