Ana sayfa Haber Apple TV Türkiye’de

Apple TV Türkiye’de

0

Uzun yıllardır beklenen teknoloji geldi.
 

Aralık ayında iTunes”un Türkiye pazarına açılmasıyla birlikte merakla beklenen Apple TV; Ocak 2013 itibariyle Türkiye pazarında. Peki Apple TV nedir?İndirilebilir online film arşivi oluşturmanın en kolay yoludur Apple TV ve diğer Apple cihazlarındaki gibi iTunes üzerinden müzik ya da film satınalma işlemini saniyeler içinde gerçekleştireceğiniz bir aygıttır. Apple TV ile iTunes üzerinden arzu ettiğiniz her şeyi izleyebilirken, Apple”ın AirPlay özelliği sayesinde iPhone, iPad ve iPod touch”ınızdan da yayın yapabileceksiniz. Evde TV izleme alışkanlıklarını tamamen değiştirecek olan Apple TV; yetkili Apple satış noktalarında ve teknomarketlerde Ocak ayında raflardaki yerini aldı. Apple TV, yalnızca 272 gram ağırlığında, elinizin içinde kaybolacak kadar küçük ama içine girdiğinizde tam anlamıyla gözlerinize inanmayacağınız büyüklükte bir dev.
 
apple
 
Apple TV”de olanlar, onun üstün yetenekleri sizi baştan çıkarmaya yetiyor. Teknolojik aletlere karşı bir sempatiniz varsa ve kendinize dur diyemiyorsanız Apple TV ile sakın karşılaşmayın. Bağlanırsınız. üstelik tasarımı bu kadar sade ve etkileyici bir ürününzaten Apple dışında başka bir teknoloji üreticisi tarafından asla oluşturulamayacağını da vurgulamak gerek. Hem kumandası hem kutu tasarımı benzersiz. Kompaktlığın ve minimalizimin dorukları Apple TV.

 

Minicik bir kutuda; dev arşiv, sınırsız eğlence

Apple TV, statükonun bir adım ilerisi ve dijital çağın gerektirdiği birçok şeyi inanılmaz bir kutunun içinde taşımayı başarıyor.Uzun zamandır beklenen ve geçtiğimiz aylarda yerli – yabancı içeriklerle Türkiye”de de yayına başlayan iTunes Store üzerinden bağlanacağınız Apple TV ile 1080p çözünürlüğünde pek çok filmi, video klibi, canlı spor müsabakalarını, haberleri, en sevdiğiniz oyunları, fotoğraf slayt gösterilerini; kısacası izlemek istediğiniz her şeyi geniş ekran televizyonunuzda kablosuz olarak oynatabiliyorsunuz. Yani dijital çağa yepyeni bir duruş beraberinde Apple TV ile hareket alanınızı siz belirliyorsunuz. Yalnızca tek bir tıkla artık iTunes’daki tüm HD filmleri, Internet üzerinden HD TV’nizde izleyebilirken, dilerseniz AirPlay sayesinde iPhone, iPad ve iPod touch’ınızdan yayın da yapabileceksiniz.Yani paylaşım, en üst seviyelerde. Kişisel bir dönüşüm aslında Apple TV.
 

apple tv
 
Ekransız Apple TV; şık, sessiz, tasarruflu ve avucunuzun içine sığacak kadar küçük

Bir gece lambasından daha az enerji tüketen Apple TV aygıtı, uzaktan kumandası ve kullanımı kolay ara yüzü ile teknolojiyi ev keyfi için kullananlara hızı ve binlerce adetlik arşiv imkanını sunuyor.Tabii ki yalnızca ev değil; müzik prodüksiyonu, fotoğraf ve videografi gibi görsel alanlar, sayamayacağımız kadar fazla ofis ortamında da inanılmaz kapsamlı bir arşiv aynı zamanda. Şıklığıyla da göz dolduruyor. Kare tasarımlı Apple TV”nin insan algısında bıraktığı sadelik hissi üst notalarda. Adeta dijital bir teknoloji devini küçük boyutlarda evinizin ya da ofisinizin merkezinde konumlandırıyorsunuz. Apple TV, adeta görür görmez kendine çekiyor ve bir daha da bırakmıyor sizi.Apple TV”nin bir diğer özelliği de sessiz çalışması. Olağanüstü sessiz şekilde çalışan bir teknoloji aygıtı olduğunu belirtebiliriz.

 

Koleksiyonunuz daima sizinle!

Apple”ın iCloud teknolojisi, Apple TV”ye bir başka fonksiyon daha getiriyor. Apple ID kimliğiyle iCloud kullanan tüm Apple kullanıcıları, iCloud”a Apple TV üzerinden de erişebiliyorlar. Bu özellik ile iCloud”da saklanan tüm fotoğrafları Apple TV üzerinden ekrana yansıtmak mümkün oluyor.
 


 
Yani Apple TV, ev kullanıcılarının ilgisini sonuna kadar hak etmesinin yanı sıra görsel sanatlara ve mesleklere ilgi duyan profesyoneller için de ideal.

TESK (Tavsiye Edilen Son Kullanıcı Satış Fiyatı)
TESK fiyatı ile Apple TV; 12 ay taksitli KDV Dahil 313 TL ; KDV Dahil peşin ise 294 TL

* 04 Ocak 2013 MB Efektik Satış Kuru baz alınmıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here