Ana sayfa Haber Apple TV’de Handoff’lanacak

Apple TV’de Handoff’lanacak

0


Apple“da yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Apple TV için yayınlanan bir patent, teknoloji dünyasında heyecan yarattı. OS X Yosemite ile iOS 8 arasında entegrasyon sağlayan, temelde bu iki işletim sisteminden birinde başlayan işlemin diğerinde sürdürülebilmesi olan Handolff“un Apple TV“ye de geleceği kesinlik kazandı.

İlgili patente göre Apple TV, Handolff özelliği kazanırken mini multimedya kutusunun fonksiyonelliğine de ayrı bir katma değer eklenmiş oluyor. Apple TV”deki içeriğin iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarında yani iOS“e aktarımı mümkün oluyor. örneğin Apple TV ile bir film izleyen arkadaş grubundan biri, çerez hazırlamak için mutfağa gittiğinde, iPad”ini de yanına alıp içeriği ilemeye devam edecebilecek. Bu fonksiyonelliğin ne denli kullanışlı olacağı bilinmez ama detayları ile beraber Apple“ın kullanıcıları yine şaşırtmasını da bekleyebiliriz.

Patentle gelen özelliklerin, 2012 yılından beri güncellenmeyen ve 2015″te güncellenmesine kesin gözüyle bakılan Apple TV ile birlikte kullanıcılar sunulması bekleniyor. Apple TV için tasarım başta olmak üzere, bir dizi yeniliğin de 201″teki modelle beraber tüketicilere sunulması da diğer beklentiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here