Ana sayfa Donanım Apple Time Capsule

Apple Time Capsule

0

Apple Mac OS X Leopard ve Snow Leopard”a özgü veri depolama arabirimi
 

Dijital yaşamda her an her yerde dijital verileriniz yanınızda bulunması gerektiği olgusu yüksek lisans tezlerine konu olur mu bilinmez ama artık “dijital verilerin de yanı başınızda olması” konusunun önemli ölçüde gerekli olduğu şüphe götürmez bir gerçek halini almış durumda. Müzik, video dosyaları, fotoğraflar da değil artık konu; çok daha geniş megabayt düzeylerinde yer kaplayan pdf dosyaları, e-booklar, yedeklenmesi ve saklanması gereken pahalı bilgisayar programları gibi geniş bir veri yelpazesi halini almış durumda.
 
apple time capsule
 
Depolama kapasitesinin artık yanınızda olması gerekliliğine en güvenli yanıtlardan biri de Apple Mac OS X Leopard ile Snow Leopard için tasarlanmış Wi-Fi özellikli ve 2TB sabit disk içeren bir yedekleme arabirimi olan Time Capsule. Tasarımı son derece şık aynı zamanda bu sürücü de klişe yedekleme arabirimlerinden farklı olarak birden fazla Leopard ve Snow Leopard tabanlı Mac için aynı noktada veri depolayabiliyorsunuz. Frekans aralığı 50Hz-60Hz olan Time Capsule”de Wi-Fi performansı son derece iyi ve cihaz da yedekleme, isteğinize bağlı olarak her gün, her saat kendini tekrarlayan seçeneklerle de mümkün olabiliyor. Yalnız ilk testlerimizde “ilk veri depolama” çok uzun sürdü. Sonraki depolama operasyonlarıysa son derece hızlı. Bilgisayarınızdaki datanın miktarına da bağlı olarak yaklaşık yüzde 60″lık bir ilk kullanım ve sonrasında veri transfer hızları farkı söz konusu. Time Capsule”de, 802.11n Wi-Fi AirPort Extreme Base Station olarak da kullanılabilir. Ayrıca ağırlığı 1.6 kg ve ölçüleri yaklaşık 20 cm uzunluk-genişlikle 36 cm yükseklik şeklinde. Enerji kullanımı da son derece verimli: Maksimum devamlı güç 30Watt düzeyinde.

Macline”ın satın alma önerisi:

Dijital verilerin saklanmasının günümüzde önemi devamlılık skalasında artış gösteriyor. Apple “ın Mac OS X Leopard ve Snow Leopard için tasarımladığı yeni 2 TB depolama kapasiteli ürünü performans açısından gayet başarılı ve güvenli.
 

Notu: 5
Firma : Apple
İyi haber: Modüler, Hafif, İyi Wi-Fi performansı, Geniş depolama alan
Kötü haber: Taşıma açısından klipsleri olabilirdi
Fiyat: 1,248 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here