Ana sayfa Haber Apple, teknolojide çığır açıyor

Apple, teknolojide çığır açıyor

0

Teknoloji devi Apple”ın yeni çalışması çığır açacak cinsten…

Televizyon ve sinema dünyasında taşları yerinden oynatmayı planlayan bu yeni çalışma ile hologrophic imajların özel bir gözlük kullanmaksızın seyretmek mümkün olacak.

Yeni nesil televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve sinema sahnesi için daha gerçekçi görüntüler sergilemeyi sağlaması planlanan bu yeni çalışma için özel bir ekran dizaynı yapılıyor.

Mini kubbeler ile noktalardan oluşacak ekranda ve küçük piksel ve verilecek açı ile bu etki sağlanacak. 3D etkisini tamamlamak için çoklu göstericiler ve stereoscopic imajların kullanılması da gündemde.

Patent kurumları bu yeni teknoloji ile hologram görüntülerin bu sayede yakalanabileceğini kabul ediyor. Yapılan açıklamalarda yeni icadın gerçek ve hologram görüntüsünün ayırt edilemeyeceğini dile getiriyor.

Apple’dan sızan yeni işletim sisteminin ilk şemaları, firmanın işlevsel olarak da üçüncü boyutu kullanabilecek bir sistem üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Hologram ekranlar için ilk çalışma olarak kabul edilen yeni işletim sistemi ile dosya ve klasörlerin masaüstünde gerçekten daha uzak veya yakına koyulabilecek olması planlanıyor. Masaüstünün derinliğe sahip olması, bazı dosya ve klasörleri daha arkaya yerleştirmenize olanak verecek. Böylece örneğin dilerseniz masaüstünde ilgili dosyaları birbirlerinin arkasına yerleştirerek sıralayabilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here