Ana sayfa Haber Apple sırt çantalarıyla San Francisco’da harita verisi topluyor

Apple sırt çantalarıyla San Francisco’da harita verisi topluyor

0

Apple’ın haritaları daha isabetli hale getirmek için başlattığı çalışmalar görünüşe göre ayaklar üzerinde de devam ediyor. Eski Engadget yazarı Dante Cesa tarafından Twitter’da paylaşılan bir fotoğrafa göre Apple Haritalar çalışanlarından birisi sırtında sensörlerle dolu bir çantayla geziyor. Bu çantadan toplanan veriler Apple Haritalar’ın daha isabetli ve etkili navigasyon özelliklerine sahip olmasını sağlayacak.

Google’ın bu alanda yıllarca çaba harcayıp Haritalar’ın hassasiyetini arttırmak için geliştirdiği Street View Trekkers da benzer bir sistem kullanmaktaydı. Araçların giremediği ya da yeterince veri toplayamadığı alanlarda kullanılan bu yöntem size sonraki yürüyüşünüzde daha iyi yönlendirmeler olarak geri dönebilir.

iOS 12 versiyonuyla birlikte geliştirilmiş harita detaylarını sunan Apple yaya bilgilerini de bir süre sonra kullanıcılara sunacaktır. Firma şuan için sadece ABD’nin California eyaletinin Kuzey kısmını güncellemesiyle kapsayacak. Ne olursa olsun, Apple Haritalar artık size daha güvenilir ve doğru yürüme rotaları sunabilir.


Aracı: Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here