Ana sayfa Donanım Güncel Apple Şarj Cihazları Trump’ın Ticaret Savaşından Etkileniyor

Apple Şarj Cihazları Trump’ın Ticaret Savaşından Etkileniyor

0

Cuma günü, ABD milyarlarca dolarlık Çin malının ithalat vergilerini %25’e yükseltti ve bu, bir yıldan fazla süredir devam eden büyümekte olan ticaret savaşındaki en son artışa işaret ediyordu.

Tarifeler ilk kez ilan edildiğinde, birçoğu bunları Cumhurbaşkanı Trump ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping arasındaki devam eden ticaret müzakerelerine baskı yapmak için tasarlanmış bir müzakere taktiği olarak gördü. Ancak Trump şu an Washington’da ve %25’lik verginin bir süre civarında olacağı açıkça görülüyor.

Ticaret savaşları henüz bitmedi

ABD donanım şirketleri, Pasifik ötesi ticarete derinden güveniyorlar. Ancak şimdiye kadar, tarifeler çoğunlukla nihai tüketiciler üzerinde daha az etkiye sahip olabilecek birleştirilmemiş bileşenlere odaklanan bilgisayar ve akıllı telefonlardan kaçındı.

Ancak bu, teknoloji şirketlerinin tamamen etkilenmediği anlamına gelmiyor. Apple, Eylül ayında ABD Ticaret Temsilcisine teklif edilen tarifelerden tam olarak nasıl etkileneceğini belirten ve nihai yasalar uygulanmadan önce yapılacak değişikliklerin yapıldığını iddia eden bir mektup gönderdi. AirPods ve Apple Watch kodu da dahil olmak üzere listedeki bazı yüksek profilli kategoriler muaf tutuldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here