Ana sayfa Donanım Apple, şarj adaptörlerini değiştiriyor!

Apple, şarj adaptörlerini değiştiriyor!

0

Son dönemde artan pil patlamaları ve telefonların kendi kendine alev alma haberlerine hepimiz şahit olmaktayız. Bu olayların yaşanmaması için firmalar var güçleriyle çalışırken artan hava sıcaklıkları ise ürünlerin arıza yapmalarına neden oluyor. 

 

 

Apple, şarj adaptörlerini geri topluyor

 

 

 

özellikle Apple‘ın şimdiye kadar çıkan tüm ürünlerine sıcaklık stresi testi yaptığını biliyoruz. Bu testlerin sonucunda ise 2009 yılında sevk edilen ve Model Numarası A1300 olan ve CE harfleri koyu gri ile yazılmış şarj adaptörlerinin arızalı oldukları tespit edilmiş ve bu ürünlere sahip olanların yeni ürünlere ücretsiz olarak sahip olabilecekleri Apple tarafından belirtilmişdi.

 

Sizde üstteki ürünün sahibiyseniz bu ürünleri Apple Store‘dan değiştirebilirsiniz. Benim telefonum iPhone 4s değil ki demeyin; çünkü bu adaptörlerin perakendecilere USB kablosuz olarak gönderildiğini ve dışarıdan alınan iPhone 5 ve 5s adaptörlerinin, bu adaptörlerden olabileceğini söylendi. Bu adaptörlerin dağıtıldığı ülkeler ise şu şekilde sıralandı.

 

 

Apple, şarj adaptörlerini geri topluyor

 

 

 

Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Moldova, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Vietnam.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here