Ana sayfa Haber Apple-Samsung patent meselesi devam ediyor

Apple-Samsung patent meselesi devam ediyor

0

Apple-Samsung arasındaki patent davaları ekonomik meseleleri geçti, bir itibar davası olmaya başladı. Geçmişteki mahkemelerde iki firma birbirilerini mahkemeler aracılığı ile bol bol zengin ederken günümüz teknoloji anlayışındaki patent olaylarının önemini kaybetmesi ve patent savaşlarının eskilerde kaldığı da bizim dipnot olarak ekleyelim. Daha önce de basına yansıdığı gibi, patent savaşının bu seferki nedeni tasarım. Samsung, daha önce Apple tarafından açılan tasarım patenti davasına yüklü miktarda para ödemişti.

Konu da bu patent ödemesiyle ilgili. Samsung, tasarımlarında patent ihlal etmediğini ve itirazlarının da geri çevirildiğini belirtiyor.

Tasarımda patent konusu biraz daha farklı bir konu. Yani bir tasarımın patentini alabilmek için o tasarımın bir şekilde çalışması gerekli. örneğin Apple‘ın iPad’leri için aldığı tasarım patentleri, iPad‘lerin köşe tasarımlarını kapsıyor.Bu köşe tasarımları özellikle el çantaları, kadın çantaları ve postacı tarzı çantalarda kolayca taşınabilmesini sağlıyor. 

Son kaybedilen dava için Samsung, bir itiraz olarak karşı dava hazırlığı içerisinde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here