Ana sayfa Donanım Apple, Samsung Boğası matadorlar tarafından vuruldu dedi

Apple, Samsung Boğası matadorlar tarafından vuruldu dedi

0

Bu yıl MWC 2014“ün sürprizlerle geçmesini bekliyorduk; lakin bu kadar magazinsel olayların olacağını tahmin etmiyorduk. Magazinsel desek de tüm bu olaylar gerçek. Apple CEO“su Tim Cook, Samsung Galaxy S5 etkinliği ile ilgili gündeme bomba gibi düşecek sözlerde bulundu. Cook ilk olarak; “Samsung”un, Galaxy S5 etkinliği başlamadan önce herkes gibi merak içindeydik, aslında bizi geçemeyeceklerine emindik; lakin yine de yeni bir şeyler yapacaklar mı diye bekledik” dedi. Galaxy S5“in çoğunluk tarafından bekleneni verememesi şeklinde yorumlanması en çok Apple“ın işine yaradı.

 

 

Apple, Samsung Boğası matadorlar tarafından vuruldu dedi

 

 

 

Hızını alamayan Cook; “Samsung, tıpkı Microsoft gibi yeni ürün üretmek yerine piyasada var olan ürünleri makyajlayıp piyasaya sürüyor, özellikle Steve Jobs; “Microsoft“u tasarım yönünden beceriksizlikle” suçlamıştı. Şimdi dediği sözlerin ne kadar gerçek olduğu anlaşılıyor, gerek işletim sistemi gerekse mobil cihaz piyasasında rakibimiz Microsoft“a fark attık.

 

Şimdi de Samsung, Microsoft“un yolunda ilerlemeye çalışıyor, bizi mobil cihaz piyasasında geçmeleri için bizden daha iyi olmaları, yenilikçi teknoloji kullanmaları lazım” şeklinde konuştu. Son olarak Cook sözlerine şu şekilde devam etti; “çoğu firmada çalkantılar yaşanırken Apple ile ilgili herhangi bir çalkantı haberi okuyamazsınız; çünkü biz işimizi severek ve özenerek yapıyoruz. Açık konuşmak gerekirse Google işini çok iyi yapan bir firma Android işletim sistemi neredeyse iOS“a yaklaştı. Steve Jobs özellikle sağken “Android denilen işletim sistemini hayatta yaşadığım sürece ortadan kaldıracağım” dese de bunu maalesef gerçekleştiremedi, Android“in ortadan kalkmasını tabii ki de beklemiyoruz lakin aramızda kapanan farkın eski günlerdeki gibi bizim lehimize açılması lazım.

 

 

Apple, Samsung Boğası matadorlar tarafından vuruldu dedi

 

 

Samsung, Galaxy S5 ile büyük bir hüsrana uğramıştır, üstelik bizim fikrimiz kalp atışını ölçen sensörü duyup, telefonlarına eklediler, merak etmesinler bizde daha ne teknolojiler var. Diğer matadorlar –diğer mobil cihaz üreticilerinden bahsediyor- kızgın boğaya gereken dersi verdiler. Bence isim vermem doğru olmaz; ama Samsung dışındaki firmalar bizim kadar başarılı olmasa da Samsung“tan çok daha başarılı ürünler ortaya koydular. Rekabet güzeldir, hepsini tebrik ediyorum” diyerek açıklamalarına son verdi. Bu seneki MWC 2014 bol malzemeli bir MWC 2014 oldu. Bakalım Samsung, Apple“a nasıl bir cevap verecek? Bekleyip göreceğiz. Bu yılın mobil cihaz yılı olacağı kesin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here