Ana sayfa Haber Apple Pencil destekli yeni iPad tanıtıldı!

Apple Pencil destekli yeni iPad tanıtıldı!

0

Daha geçtiğimiz saatlerde Chicago, ABD’de gerçekleştirilen etkinlikten sürpriz çıkmadı. Apple, eğitim sektörüne odaklı yeni bir iPad tanttı. Yeni iPad modeli Apple Pencil desteği ve yenilenmiş performans donanımıyla dikkat çekiyor. 

9.7 inç yeni iPad’in özellikleri arasında en önemlisi Apple Pencil desteği olarak karşımıza çıkıyor. Kalemin basınç duyarlılığı dahil tüm fonksiyonlarını çalıştıracak olan tablet, aynı zamanda avuç dokunma korumasına da sahip olacak ve bu sayede rahat bir yazı yazma deneyimi sunulacak.Tasarım olarak değişmeyen yeni iPad, gücünü iPhone 7 serisinde kullanılan A10 Fusion çipinden alıyor. Bu verimli çipset ile birlikte 10 saatlik batarya ömrü vadedilirken LTE desteği, GPS ve Pusula özellikleri de eğitim versiyonu denilerek bırakılmamış, cihazda yerini almış. Yeni iPad’in arka tarafında 8 MP’lik bir kamera yerini alırken ön tarafta ise HD FaceTime kamera yer alıyor. Apple’dan beklediğimiz FaceID’yi iPad modellerine taşıma hamlesi muhtemelen iPad Pro modellerinde gerçekleştirilecek.

Apple’ın yeni iPad ile ekstra olarak sunduğu 200 GB’lık iCloud depolama alanı, muhtemelen cihazın garanti süresince kullanılabilir olacaktır. Gümüş, Uzay Grisi ve Altın olmak üzere üç renkten satışa çıkarılacak tabletin 32 GB kapasiteye sahip Wi-Fi modeli 1699 liradan satılacak. Aynı depolamayla birlikte LTE desteğini de satın almak isteyenler 2349 TL’yi gözden çıkarmak zorunda olacak. Cihazın yıldız özelliği dediğimiz Apple Pencil desteği, bildiğiniz gibi Apple Pencil olmadan bir işe yaramaz, bu da ekstra bir 479 lira olarak faturaya yansıyacak. 

ülkemizde Nisan ayından itibaren satışta yerini alacak olan tablet, eğitim kurumlarına indirimli olarak satılacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here