Ana sayfa Haber Apple Park Campus”te çalışanlar cam duvarlara çarpmaktan bir türlü kurtulamıyor!

Apple Park Campus”te çalışanlar cam duvarlara çarpmaktan bir türlü kurtulamıyor!

0

Apple, dünyanın en çok satan akıllı telefon modellerinin sahibi olan firma, sahip olduğu mimari yapılarda çok miktarda cam kullanmayı tercih ediyor. Bu cam yapılardaki cam duvarlar, normal olarak önmüne bakan bir insan için hiç problem teşkil etmese de elinde iPhone taşıyan bir insan için büyük bir sıkıntı.

Apple Park’ın daha ilk açıldığı günde 7 kez acil servise cama çarparak yaralanma vakası geldiğini öğrendiğimizde biz de sizin gibi şoke olduk. İşin daha şok edici yanı, bu yaralananlar sadece acil servise gidecek kadar kötü hissedenler.

Geçen yıl açılacağı söylenen fakat daha bu yıl çalışanların taşınmaya başladığı Apple Park Campus, çok sayıda cam duvara ve kapıya sahip. Bu cam duvarlara çalışanlar çarpmayı önlemek amacıyla yapışkan notlar yerleştirmelerine rağmen Apple bu notların bina estetiğini bozduğu gerekçesiyle hepsini kaldırıyor. Apple’ın yer aldığı California eyaletindeki yasalara göre çalışanlara verilecek zararları engellemek için cam yüzeylerin önüne bariyerler ya da kalıcı işaretlemeler koyulmak zorunda. Firmaya açılacak bir dava muhtemelen Apple’da bolca bulunan paranın çok çok küçük bir kısmının harcanmasına sebep olacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here