Ana sayfa Haber Apple önlem alacak mı?

Apple önlem alacak mı?

0

Planlaması uzun zaman alan, henüz piyasayı domine etmeye başlayan phablet cihazlar artık akıllı telefonların standartları haline gelecek. İnternet medyası ve diğer alanların mobil sürümlerine dönüşmesiyle beraber phablet cihazları ve ekran çözünürlükleri daha önemli hale getirdi. Akıllı telefonlardaki ekran büyüklüğüne en çok önem veren oluşumlardan biri de; Adobe. Adobe, eylül ayında “5 inç büyüklüğünden daha küçük bir ekran, artık akıllı telefonlarda kabul edilemez” açıklaması yaptı. Bu açıklamanın ardından, Apple, iPhone 6 Plus cihazını duyurdu ve satışa sundu. Satışların ardından ortaya çıkan grafik Apple‘ın geçmiş dönemlerde de phabletlerden neden uzak durmaya çalıştığının göstergesi.

Grafikte, iPhone cihazlar ile iPad’in satış grafikleri sıralandı. Grafiğe göre Apple, iPhone ekranlarını büyüttükçe, iPad satışları da düştü. Bu haber günlük kullanıcılar yerine masaüstü yayıncıları kapsıyor.

Elbette Apple‘ın bu duruma mutlaka müdahale etmesi bekleniyor. Bu müdahale, daha çok masaüstü yayıncıları ilgilendirerek, Adobe ve Autodesk kullanıcılarını da etkileyecek. Bu müdahale nasıl olabilir, dedikodulara bir ışık tutarak, Apple‘ın gelecek nesil iPad‘lerine de bakmış olacağız.

Apple, fazlasıyla mutsuz etmeye başladığı (5K Retina iMac ile biraz gönüller alındı), masaüstü yayıncılıkla meşgul olan sektörlere ve kişilere yönelik, kısa zamanda 13″ ve daha büyük iPad’leri satışa sunabilir. Konuşmalara bakılırsa, bu çok yakın bir zamanda gerçekleşecek. Bir dedikoduya göre de, Apple hibrit tabletlere benzer bir iPad satışa sunabilir.

Apple‘ın gelecek hamlesine, Nexus 9’un ve Surface Pro 3′ün gelişimine göre tanıklık edebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here