Apple Music 40 milyon aboneye ulaştı

Spotify ile kapışmaya hazırlanan Apple Music, abone sayısını çok daha hızlı arttırıyor

Yeni bir başkan yardımcısı kazanan ve 40 milyon aylık ödeme yapan aboneye ulaşan Apple Music, en büyük rakibi Spotify'ın peşinden artan bir hızla geliyor. Apple'ın müzik dinleme hizmetinin hızlı yükselişinin arkasında yer alan sebeplerden en önemlisi HomePod gibi cihazların -hatta neredeyse tüm Apple cihazlarının- sadece Apple Music ile çalışıp Spotify gibi ürünleri desteklememesi yer alıyor.

Apple için 14 yıldan beri çalışan Oliver Schusser, App Store'da ve iTunes'un film ve TV kategorilerinde görev yapmıştı. Avrupa'da sürdürdüğü görevini bırakıp yeni ekibinin başına geçmek üzere California'ya taşınan Schusser, direkt olarak Eddie Cue'ye rapor verecek. 

Spotify'ı yaz aylarında yakalayacağı söylentilerini biraz daha destekleyen bu olay ile birlikte Apple Music'in 40 milyon abonesi olurken Spotify en son açıklanan raporlara göre 70 milyon ücretli, 90 milyon ücretsiz aboneye sahip. Spotify aksine Apple Music ücretsiz bir versiyona sahip değil ancak buna rağmen hızlı yükseliş yakında Apple'ın müzik dağıtım alanında da en üste geçebileceğinin sinyallerini veriyor. Apple Music şuan için üç farklı plana sahip. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam