Ana sayfa Haber Apple MacBook Pro anlayışını tamamen değiştiriyor

Apple MacBook Pro anlayışını tamamen değiştiriyor

0

Apple’ın bu yıl ve geçtiğimiz dönem piyasaya sürdüğü iPad Pro modelleri klavye ve kalem ekleriyle epeyce olumlu sonuçlar verdi ve vermeye devam ediyor. Elde edilen istatistiklere bağlı kalarak Apple, 2. iPad Pro modelini, biraz daha küçük bir boyutla piyasaya sürdü. Böylece Apple kullanıcılarının MacBook’lardan öte iPad Pro’yu tercih ettiği görüldü. Ayrıca raporlara bakılırsa Apple’a MacBook Pro kullanıcılarından da iPad Pro’ya fazlasıyla talep var. Şimdi Apple’daki gündem ise, MacBook Pro gibi iş dizüstülerini bir çeşit iPad Pro‘ya dönüştürme yolu… Büyük bir ihtimalle birkaç yıl içerisinde Apple’ın MacBook Pro modelleri, 15″ boyutlarında iPad Pro formunda piyasaya sürülecek.

Geçtiğimiz yıl Apple MacBook Air modellerinin de güncel versiyonlarını, Apple Store’larda piyasaya sürmeye başladı ancak MacBook Air, yerini MacBook‘a şimdiden bıraktı ancak Air’ın ve MacBook’un satışları iPad Pro tarafından çoktan etkilendi bile. Hal böyle olsa da üretici için işletim sisteminin sunduklarıyla ilgili bir bazı şeyleri gözönünde bulundurmaları sonucu OS X sistemlerin de bir kısmının iPad Pro formunda dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalar var.  Böylece Apple, özellikle MacBook Pro kullanıcılarını hedefleyen, mouse ve çevre birimler eklenebilen yeni bir MacBook Pro sistemi geliştiriyor olabilir ancak bu dizüstüler 2’si 1 arada formunda olacak ve aynı zamanda tablet olarak kullanabilecek. Şimdilik gelen haberlere göre Apple, bu modellerde kalem gibi ürünler yerine MacBook Pro ile satışa sunulabilecek daha farklı çevre birimlerin geliştirmesini tamamlamak üzere. 

Bu hamleyle birlikte MacBook Pro kullanıcılarının yoğun olarak kullandıkları profesyonel yazılımlar Mac OS X‘e gelecek olan yeni özellikler çevçevesinde “tablet modu” gibi bir özelliğe sahip olabilirler. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here