Ana sayfa Donanım Apple, MacBook Pro ailesini güncelledi!

Apple, MacBook Pro ailesini güncelledi!

0

Apple, profesyoneller için hazırladığı MacBook Pro serisi dizüstü bilgisayar modellerinde güncellemeye gitti

Apple, bugün itibariyle fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapmadan MacBook Pro ailesini yeni işlemci ve ekran kartlarıyla güçlendirdi.
 

MacBook Pro ailesindeki en büyük değişiklik ise işlemcilerde. 13 inçlik MacBook Pro modellerinde bundan sonra 2.4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Core i5 ya da 2.8 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Core i7 işlemciler olacak.

 

15-inç boyutundaki MacBook Pro modelleriyle birlikte konfigürasyon bazında harici ekran kartı kullanımına geçiş yapan Apple, 2.2GHz hızında dört çekirdekli Core i7 işlemci kullandığı, 4GB RAM ve 500GB kapasiteli sabit disk ile birlikte AMD’nin Radeon HD 6750M ekran kartına yer verdiği modeli 2199$, 2.4GHz hızında çalışan işlemci, 4GB RAM, 750GB sabit disk ve Radeon HD 6770M ekran kartına sahip olan konfigürasyon sie 2199$’dan alınabiliyor.

MacBook Pro ailesinin 17-inç boyutundaki üst seviye temsilcisi ise 2.4GHz hızındaki dört çekirdekli Core i7 işlemcisi, 4GB belleği, 750GB kapasiteli sabit diski ve Radeon HD 6770M ekran kartı ile birlikte 2499$ seviyesinden sunuluyor. Apple’ın güncellenmiş konfigürasyona sahip yeni MacBook Pro modelleri, Apple Store’lar üzerinden satışa sunulmuş durumda.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here